Üye Girişi

Üye Girişi

GÜNEY AZERBAYCAN TÜRKLÜĞÜ

Yazan  Facebook Ozan Arif Hayranları

30 milyona aşkın Türk nüfusuna sahip olan, dili, kimliği, tarihi yasaklanmış ve Türk dünyasında önemli bir yere sahip olan Güney Azerbaycan'da "Haray haray men TÜRK'EM" haykırışları ile kimlik mücadelesi verilmektedir.

Güney Azerbaycan'ın haklı davasında diktatör Fars mollalarının cezaevlerinde zulüm ve işkencelerine bizzat maruz kalan Güney Azerbaycan'ın yiğit Türk kızı Mehsa Mehdili Berzin hanım, öz vatanı gibi aziz bildiği Türkiye'sinde kendisine tanınan her zeminde Güney Azerbaycan Türkleri'nin yaşadıklarını dile getirmektedir.

Bu yiğit Türk kızının Türklük mücadelesini dinleyip Güney Azerbaycan'daki kardeşlerimizin sesine ses vermek için tüm Türk Milliyetçilerini, Ülkücüleri ve Türkçüleri bu konferansa davetlidir.

Tarih ve Saat: 19 Aralık 2015, Cumartesi,
Saat 14:00
Yer: İstanbul Üniversitesi /Avrasya Enstitüsü Konferans Salonu
Adres: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Beyazıt Cephesi Yanı
Kimyager Derviş Paşa Sokak Numara 16
Vezneciler/ Fatih - İstanbul

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de