Bu sayfayı yazdır

Marmara Depremi'nin 14. Yılı

Yazan  Facebook Ozan Arif Hayranları

17 Ağustos Marmara Depremi'nin 14. yılında Hayatını Kaybeden Vatandaşlarımıza Allah'tan Rahmet Diliyoruz.

 

17 Ağustos 1999 depremi felaketinin üzerinden 14 yıl geçti ve böylesi felaketlerin bir daha yaşanmaması hepimizin ortak temennisidir. Depremin değil binalarının can aldığı herkes tarafından kabul edilen bir gerçek olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Ülkemizin deprem kuşağı üzerinde olması depremle yaşamayı öğrenmemizi ve olası depremlere karşı her an hazırlıklı olmamızı ve yine her an aklımızda bulundurmalıyız.

17 Ağustos depremi, bölgemizde ve ülkemize yaşattığı acılar dışında, bugünümüzde ve gelecekteki tasavvurlarda köklü değişikliklerin zorunlu olduğunu hatırlatan acı bir gün olarak tarihimizde yer aldı. Marmara Depremi, binlerce insanımızı kaybetmenin acısı, ülkemizin deprem kuşağında olduğunu bir kez daha hatırlattı, ancak beraberinde depreme karşı alınacak önlemler, deprem sonrasında yapılacaklar konusunda ne kadar geri bir noktada olduğumuzu ortaya çıkardı.

Depremleri en az can ve mal kaybıyla atlatabilmek için, bu alandaki eksikliklerimizin tespit edilmesi, gerekli örgütlenmelerin, çalışmaların yapılması ve etkili denetim mekanizmalarının yaşama geçirilmesi büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Cenab-ı Allah'tan rahmet, yakınlarına, tüm milletimize sabır ve başsağlığı diliyor, bu tür felaketlerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Sayfa Yönetimi

(Kaynak: Facebook Ozan Arif Hayranları Sayfası)