Üye Girişi

Üye Girişi

Erciyes Neden İptal Edildi?

Yazan  Facebook Ozan Arif Hayranları

SORUYORUZ BAŞBUĞUN VASİYETİ DİYEREK'TEN NEDEN KURULTAYI İPTAL ETTİNİZ?!

Tarihler 4 Ağustos 2002’yi gösterdiğinde Tekir Yaylası adeta mahşer yeri gibiydi. Devlet Bahçeli, Erciyes Kurultayın Başbuğ Alparslan Türkeş’in Türk milliyetçilerine en büyük armağanı olduğunu ve ebediyen yaşatılacağını dünyaya ilan etti.

MHP yönetimi “Türkeş’in vasiyeti” diyerek Erciyes Kurultayı’na son verme kararı almıştı, Ancak Bahçeli’nin 2002’de Erciyes Kurultayı’nı ebediyen yaşatma sözü verdiği ortaya çıktı.

İşte Bahçeli'nin 2002 kurultayında konuşmasındaki bazı satır başları;

Aziz Türk Milleti, Muhterem Misafirler, Değerli Dava Arkadaşlarım,
onurlu Geleceğimizin Teminatı Yiğit Bozkurtlarım, Kurultaylar Kurultayı Erciyes Zafer Kurultayı’na hoş geldiniz, şeref verdiniz.
Kendisini Türk Milleti’nin birliği ve dirliğine adamış Rahmetli Başbuğumuzun bizlere en güzel armağanlarından biri olan bu büyük şölen, hepinize kutlu ve uğurlu olsun.
Bu muhteşem tabloyu oluşturarak aziz milletimizin ve vatanımızın yarınlarda da hep varolacağını ispat eden sizlerden Allah razı olsun.
İnanıyorum ki, bu büyük buluşma, bu büyük kurultay ebediyen yaşayacak ve yaşatılacaktır.
Bütün Türk milleti de ulu Erciyes’in eteklerinden dünyaya biz biriz, biz kardeşiz, biz buradayız diye hep haykıracaktır.”

Bahçeli’nin 2002 yılında bu sözleri söyledikten sonra bu yıl Erciyes Kurultayı’na son verilme kararı alınmasındaki gerçek gerekçenin ne olduğu ülkücü camiada büyük merak konusu oldu.

Kurultayın iptal kararını Kayseri İl Başkanı duyurmuştu;

Merhum Alparslan Türkeş’in ülkücülere miras bıraktığı Erciyes Kurultayı’nın bundan sonra yapılmayacağını MHP Kayseri eski İl Başkanı Süleyman Korkmaz duyurmuştu. Korkmaz, kararın gerekçesini “Türkeşin vasiyeti” olarak açıklamıştı. Türkeşin her Türk devleti için bir kurultay yapılmasını istediğini belirten MHP İl Başkanı Korkmaz, “Bunu gerçekleştirdik. Son kurultayı Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için düzenledik. Böylece Başbuğun vasiyeti yerine getirilmiş oldu. Artık bitti” diye konuşmuştu. Korkmaz, kurultayı organize eden Kayseri il teşkilatının kendi inisiyatifiyle karar aldığını iddia etmiş ancak daha sonra bunu MHP lideri Bahçeli’nin istediği bildirilmişti.

Velhasıl-ı kelam; Hepimize Söz Vermiştiniz ama Bizi Kandırmışsınız Sayın Bahçeli...

Sayfa Yönetimi

(Kaynak: Facebook Ozan Arif Hayranları Sayfası)

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de