Üye Girişi

Üye Girişi

YÖRÜK TÜRKMENLERİNDEN HÜKÜMETE UYARI!

Yazan  Facebook Ozan Arif Hayranları

Sürece ilişkin tartışmaların hızlandığı dönemde Antalya'da bir araya gelen yüz binlerce Yörük ve Türkmen, ortak bildiri yayınlayarak birlik mesajı verdi. Yörük Ali Efe'nin torunlarının çadırlarını yeniden kurmaya başladığını söyleyen Yörükler, "Ey bu ülkeyi yönetenler! Aklınızı başınıza toplayın, vallahi bu tarihi yeniden yazarız!" uyarısında bulunuyor.

'CUMHURİYET YOK EDİLİRKEN SUSMAMIZI BEKLEMEYİN'

"Anayasanın ilk dört maddesinde ifadesini bulan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşları saydığımız, bayrak, vatan, milli bütünlük, resmi dil gibi hiçbir değerimizin bozulması, değiştirilmesi mümkün değildir. Başta sarık ayakta çarık, emperyalizmin korkulu rüyası olmuş Türk milleti ruhunun Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ve oluşturduğumuz özgürlük ve bağımsızlık tutkusu yok edilirken, kimse bizden susmamızı beklemesin.

Biz Yörükler ve Türkmenler olarak kimliğimiz ve kültürümüz ve bağımsızlık tutkumuz üzerine ayıplı hesapları kabul etmeyiz. Biz Yörükler binlerce yıldır ata yurdu olarak bildiğimiz, kullandığımız toprakların 2B gibi uygulamalarla elimizden alınıp ranta çevrilmesine sonuna kadar karşı olacağız.

Ülkemizi yönetenlerin veya yönetmeye aday olanların devletimizin ve cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşatılmasından yana olan tutum ve karalılığımızı bilmelerini isteriz. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene."

'VALLAHİ BU TARİHİ YENİDEN YAZARIZ!'

Cumhuriyet savcılarına da seslenen Altıntaş, şöyle konuştu: "Ya cumhuriyetle oynayanlara adam gibi takibat açın ya da benim hakkımda açın. Çok cezaevleri yapsınlar. İş başa düşerse, bu ülkeyi bölenleri rahat bırakmayız.Herkes aklını başına toplasın.

Bu ülkeyi yönetenler de eşkıya ile pazarlık olmayacağını belleyip, pazarlık yapmasınlar. Ben bu milletin aslıyım. 'Senin vatanını bölebilir miyim, bir tek çakıl taşı verebilir miyim?' diye gelip bana soracaklar. Yörükler dağlarda toplanmaya, çoban ateşlerini yakmaya başladılar. Bunu burada Sayın Kılıçdaroğlu'na da söyledim.

Bu ülkede kendini yönetici sananlar da, bebek katilleri de o zaman kendilerine kaçacak delik ararlar. Biz iki yıldır söylüyoruz duymuyorlar. Bir daha söyleyeceğiz. Yörüğü-Türkmen'i ayağa kalkarsa, Çekiç Ali'nin 'hepimiz gırılırık da yurdumuzu vermek, silahına güvenenler nice oldu' dediği gibi bu millet Çanakkale'de, Kocatepe'de silahına güvenenleri ne hale soktuğunu bu dünya tarihi bilir.

Ey bu ülkeyi yönetenler! Vallahi bu tarihi yeniden yazarız. Duyun! Aklınızı başınıza toplayın! Bu ülkenin bir karış toprağını vermeye kalkanlar, bu ülkeden Türklüğü silmeye kalkanlar, kamu kurumlarından T.C ibaresini kaldırmaya kalkanlar; aklınızı başınıza toplayın! Yemin ediyorum bir gecede Ankara'da oluruz!"

Sayfa Yönetimi

(Kaynak: Facebook Ozan Arif Hayranları Sayfası)

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de