Üye Girişi

Üye Girişi

18 Mart Çanakkale Zaferi

Yazan  Facebook Ozan Arif Hayranları

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü

Tarihi şan şeref ve kahramanlıklarla dolu büyük Türk milletinin vatan sevgisinin şehadetle imtihan olduğu Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98.yıldönümünü idrak etmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz Vatan sevgisi millet aşkı ve bağımsızlık heyecanının zirveye ulaşarak şehitlikle taçlandırıldığı Çanakkale Zaferi ile aziz milletimiz vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı uğrunda neleri göze alabileceğini bütün dünyaya göstermiştir.

Bu nedenle Çanakkale, yalnızca bir ordunun verdiği şanlı bir mücadele değil, binlerce yılda yoğrulmuş asil Türk milletinin, maddi ve manevi bütün güçleri ile gerçekleştirdiği bir var oluş savaşıdır.

Çanakkale, dönemin en büyük küresel güçlerine karşı, bir karış toprak bile vermemek için, kanı ve canı ile vatan topraklarını mühürleyen Türk milletinin namusunun simgesidir.

Ayrıca; bu kutlu mücadelenin her türlü maddî imkânsızlıklara rağmen zaferle taçlandırılması; silahın millet; barutun inanç; topun cesaret karşısındaki iflasının ve çaresizliğinin ilanıdır.

Bu nedenlerle, Çanakkale, bizim için bir coğrafi bölgenin adından öte, her bir karış toprağına dağ gibi yiğitlerin uzandığı dünyanın en büyük şehitliğidir.

Vatan topraklarını korumak ve savunmak için, zor şartlar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz; devletimizin varlığının, milletimizin birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak ilelebet hatırlanacaktır.

Bedeli şehit kanıyla ödenmiş olan bu topraklar üzerinde, bugün de hesabı olan hain odaklar vardır. Bilinmelidir ki, her karış toprağını, kutsal kanlarıyla sulayarak, Anadolu’yu vatan yapan ve bize emanet eden kahramanların bugünkü torunları da yeri ve zamanı geldiğinde, kutsal görevden kaçınmayacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, asil kanlarını bu topraklara akıtarak Hakk’a yürüyen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Sayfa Yönetimi

(Kaynak: Facebook Ozan Arif Hayranları Sayfası)

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de