Üye Girişi

Üye Girişi

Mustafa Pehlivanoğlu'nun son mektubu

Yazan  Facebook Ozan Arif Hayranları

Ülkücü Şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu'nun idamından önce anasına ve babasına yazmış olduğu mektup

Sevgili anneciğim ve babacığım

sizler beni bu yasa kadar büyüttünüz ve yetiştirdiniz Benim sizlere karşı islemiş olduğum hataları ve suçlarımı affedin kakkınızı helal edin Ben sizlerin bir evladınız olarak bugüne kadar Cenab-ı Allah'ın ve onun resulünün yüce peygamberimizin yolundan ayrılmadım fakat cenab-ı Allah alın yazımızı böyle yamış ne yapalım kader neyse onu çekeceğiz Ben de kardeşim Haydar gibi bir an önce Allah'ın huzuruna çıkacağım.

Eğer benim günahım varsa Cenab-ı Allah'ın huzurunda çekmeye hazırım. Yok, benim günahım yok ise beni bir yanlışlık sonucuidam cezası verenve idam edinen kişiler Allahımdan bulsunlar. Şunu hiç bir zaman unutmasın ki, Mustafa'lar ölür fakat Milliyetçilik fikri ve mücadelesi ölmez yaşasın yolunda vermiş olduğum ve kellemi verdiğim Türk Milliyetçiliği bizim zaferimiz yakındır. Zafer her zaman Cenabb-ı Allah'a inananlarındır. Bunun için hiç üzülmeyin. Cenazenin arkasından ağlamak günahtır sizden ricam ağlamayın Anne sizlerle helalleşmek isterdim fakat olmadı. Kader böyleymiş ne yapalım bu yüzden benim hakkım hepinize helal. Sizler de hakkınızı helal edin. Son olarak abime, yengeme, yiyenime ve bacımı selameder haklarını helal etmelerini dilerim. Nişanlıma da selameder Cenab-ı Allah'tan mutlu ve neşeli bir yuva kurmasını dilerim.

Mustafa

Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin

-Dikmen 10km altı
Karapınar mahallesi No 375
Nesmi Pehlivanoğlu

 

(Kaynak: Facebook Ozan Arif Hayranları Sayfası)

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de