Bu sayfayı yazdır

Hikmet TEKİN'İ ANIYORUZ

Yazan  Facebook Ozan Arif Hayranları

Ülkücü Şehidimiz Efsane Bingöl Eski Belediye Başkanı Hikmet TEKİN Şahadetinin 33.Yılında Rahmetle Anıyoruz.

Ülkücü Şehidimiz Hikmet Tekin Ankara’da tahsil hayatını tamamlamıştır Kendisi birçok defa bölücü hainler tarafından saldırıya uğramıştır İlk silahlı saldırıda evleri otomatik silahlarla taranmış yara almamıştır ancak kahpelerin yaptığı ikinci saldırıda ağır şekilde yaralanmış önce Bingöl Devlet Hastanesine daha sonrada Elazığ Devlet Hastanesine kaldırılmıştır Derhal ameliyata alınmış ancak ameliyat sırasında verilecek olan kanın yanlış kan! yani başka bir grup kan olduğu anlaşılınca bizzat Başbuğumuz rahmetli Alparslan Türkeş tarafından özel ambulans uçakla Ankara’ya, Ankara Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılmıştır. Bu saldırıdan ancak bir böbreğini kaybederek kurtulmuştur.

Buna rağmen taburcu olduktan sonra raporlu olmasına rağmen tekrar Bingöl'deki görevine başlamıştır. Kendisi defalarca koruma ve silah ruhsatı istemesine rağmen bu imkan devrin idarecileri tarafından kendisinden esirgenmiştir. Bir Ramazan günü Bingöl’ün Genç ilçesinde ikamet eden ablası Esma Hanım ve Ömer Bey’in evine iftar yemeğine gitmişlerdir.

13 Ağustos 1979 günü gece Bingöl’e dönerken Türk Milleti’ni Sovyetler birliğinin peyki haline getirmek isteyen Sovyet uşağı Marksist bölücülerin kahpece kurdukları pusuya düşürülmüş bu saldırıda annesi Hümriye Tekin, kardeşi İngilizce öğretmeni olan Ahmet Tekin ve Kendisi şehit edilmiştir. Saldırıda yeğenleri Selma, Mithat ve Niyazi yara olmadan kurtulabilmişlerdir.

13 Ağustos 1979 şerefli mazimizde unutamaycağımız acı bir gündür. Bu hain saldırı Bingöl’de duyulduğu an mevcut iktidarın idarecileri tarafından derhal sokağa çıkma yasağı ilan edilerek şehitlerimizin cenazeleri kaçırılmış ve gece yarısı Yenibaşlar köyünde toprağa verilmiştir. Bingöl Halkının ve dava arkadaşlarının 27 yaşında iken Bingöl’de Belediye Başkanlığını kazanarak gönlünde taht kuran bu büyük vatan evladına dava arkadaşlarının yapacağı son göreve dahi müsaade edilmemiştir.

Olayın akabinde Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş, içerisinde Ülkücü Hareketin Yüz Akı Şehit Gün Sazak Bey’in de bulunduğu bir heyetle beraber Bingöl’e gitmiş ve şehitleri Rahmet ve Dualarla Anmıştır.

Ruhu ŞAD Mekanı Cennet Olsun..
(Kaynak: Facebook Ozan Arif Hayranları Sayfası)