Üye Girişi

Üye Girişi

Güney Azerbaycan'da Deprem !

Yazan  Facebook Ozan Arif Hayranları

Merkez üssü, İran’ın Güney Azerbaycan Bölgesi’nin başkenti Tebriz şehri yakınlarında richter ölceğine göre 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi depremdeki can kaybı ve yaralanmalarla ilgili bilgi verildi. Türk Kızılayı Genel Merkezi tarafından yapılan basın açıklamasında, Güney Azerbaycan’a yardıma hazır olunduğu bildirdi.

İran devlet televizyonu IRINN ve Fars Haber Ajansı’nın yaptığı ilk açıklamaya göre Güney Azerbaycan’da meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre 153 kişinin hayatını kaybettiği, 700 kişinin ise yaralandığı açıklandı. Yapılan açıklamada can kayıplarının ve yaralanmaların depremlerin merkez üsleri olan Eher, Verzegan ve Heris ilçelerinde meydana geldiği kaydedildi. Arama kurtarma çalışmalarının aralıksız devam ettiği bölgede içme suyu, ekmek ve battaniyeye ihtiyaç olduğu belirtildi.

Türk Kızılayı Genel Merkezi yaptığı yazılı basın açıklamasında İran’da meydana gelen depremde 6 köyün tamamen tahrip olduğunu belirterek, bazı köylerde ise büyük çaplı hasar olduğunu açıkladı. Ayrıca Türk Kızılayı’nın depremin ilk dakikasından itibaren alarm durumuna geçtiği belirtilirken, uluslararası yardım teklifinin de İran Kızılayı’na iletildiği kaydedildi.

Depremde hayatını kaybeden soydaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz..

(Kaynak: Facebook Ozan Arif Hayranları Sayfası)

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de