Üye Girişi

Üye Girişi

Isparta Ozan Arif’le coştu

03 Tem 2011

ozan-arif.ws

Sevenleriyle Isparta’da hasret gideren Ozan Arif Türk Ocağı Şöleni’ne renk kattı.
Ozan Arif, Türk Ocakları Isparta Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Türk Ocağı Şölenleri’nin 6.sının onur konuğu oldu.
Birlikte söylediler Geniş bir katılımla gerçekleştirilen şölende gün boyu piknik yapan vatandaşlar daha sonra Ozan Arif’in konseriyle unutulmaz bir gün yaşadı.

Isparta’daki şölende Ozan Arif coşkusu
Haber: Halime ÖZTÜRK

Isparta’da dün Ozan Arif rüzgarı esti. Türk Ocakları Isparta Şubesi tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen Türk Ocağı Şölenleri’nin altıncısı dün Isparta Gölcük DSİ tesislerinde gerçekleştirildi. Açık havada yaklaşık 6 saat süren şölende katılımcılar Ozan Arif’in konseriyle coştu. Şölende vatandaşlar piknik yaparak eğlenirken düzenlenen yarışmalar şölene renk kattı. Türk Ocakları Isparta Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel şöleni Isparta Vali Yardımcısı Kadri Canan da izledi. Şölene Türk Ocakları MYK Üyesi Efendi Barutçu, Türk Ocakları Isparta Şube Başkanı Levent Başyiğit, Türk Ocakları İstanbul Şube Başkanı Cezmi Bayram, Eskişehir Türk Ocakları Şube Başkanı Prof. Dr. Edip Ünal, Antalya Türk Ocakları Şube Başkanı Abdullah Uysal, Bakırköy Türk Ocakları Şube Başkanı Arif Akdeniz, Burdur Türk Ocakları Şube Başkanı Halil Rişmanoğlu da katıldı. Şölene vatandaşların yanı sıra,. Türk Ocakları üyelerinin eş ve çocukları da geldi. Şölene katılanlara pilav, ayran ve helva ikram edildi. Gençlik Kollarından Bilge Can Saraç ve Nevzat Akduran’ın konseriyle başlayan etkinlikler mehter takımının gösterisiyle devam etti. Şölende yapılan kız ve erkek çocuklarına ayrı olmak üzere çuval yarışması düzenlendi. Şölenin ilgi çeken yarışmalarından bir tanesi de ağızda kaşık ile yumurta taşıma yarışı oldu. Ayrıca, Milli okçuların katıldığı okçuluk yarışları yapıldı.

Ödül, Isparta gülü
Yarışmalarda dereceye girenlere hediye olarak Isparta’nın meşhur güllerinden üretilen ürünler hediye olarak verildi. Bunu takiben yetişkinlere yönelik halat çekme yarışması yapıldı. Bu yarışma çok çekişmeli geçti. Şölenin en çok ilgi çeken etkinliği ise Ozan Arif’in konseri oldu.

 


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2023 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de