Üye Girişi

Üye Girişi

Ülkücüler Erciyes’te geleneği yaşatacak

02 Ağu 2012

ozan-arif.ws

5 Ağustos Pazar günü Erciyes’teki Tekir Yaylası’nda iftar yapılarak kurultay geleneği sürdürülecek.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bir grup ülkücü, Türkeş’in emaneti Erciyes Kurultayı’nı yaşatmak için 5 Ağustos Pazar günü Tekir Yaylası’na çıkıp iftar yapacak. İftara Ülkücü hareketin sembol ismi Ozan Arif ile Karadeniz’in sevilen sesi İsmail Türüt de katılacak.

Merhum Alparslan Türkeş’in, “İlelebet yaşatılmalıdır. Gelecekte Altaylar’da, Tanrı Dağları’nda da yapılmalıdır” diyerek başlattığı ve 2008’de MHP Genel Merkezi’nin kararıyla son verilen Kayseri Erciyes Zafer Kurultayı 4 yıldır Türk milliyetçilerinin çabalarıyla yaşatılmaya çalışılıyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bir grup ülkücü, 5 Ağustos Pazar günü Erciyes’teki Tekir Yaylası’na çıkıp iftar yaparak kurultay geleneğini yaşatacak. İftara Ülkücü hareketin sembol ismi Ozan Arif ile Karadeniz’in sevilen sesi İsmail Türüt de katılacak. Erciyes’te düzenlenen iftarın öncülüğünü yapan Necip Dinçer, yeniden yüzbinlerin, milyonların toplanabileceği bir kurultay arzusunda olduklarını söyledi.

Başbuğ’un emaneti
Dinçer, “Bütün ülküdaşlarımızı ülkücü hareketin birlik ve beraberlik meşalesini alevlendireceğimiz 5 Ağustos 2012 akşamında Erciyes Tekir Yaylası’nda iftar sofrası ve istişare toplantısında buluşmaya devam ediyoruz” dedi.

Ramazan ayının Kurultay’ın düzenlendiği Ağustos ayının ilk haftasına gelmesi nedeniyle iftar düzenlendiğine dikkat çeken Ozan Arif, etkinlikle ilgili şu bilgiyi verdi: “Herkesin bildiği gibi Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in başlattığı Erciyes kurultayı gelenek haline gelmişti. Başbuğumuzun emaneti olan, Ülkücülerin tek yumruk olup dosta güven düşmana korku verdiği Erciyes Zafer Kurultayı ateşini söndürmemek için buluşuyoruz. Bu kurultayın kaldırılmasının ardından onun emanetini canlandırma, yaşatma adına geçen yıl olduğu gibi yine bu zirvede bir araya geliyoruz. Böylelikle Erciyes kurultayının anlamı ve hatırasını da diri tutmuş olacağız. Bunun yanında, ilk yılki buluşmamızda kurultayın kaldırılmasından duyduğu üzüntü sonucu burada hayatını kaybeden Paşa Tanbay arkadaşımızı da dualarla anmış olacağız” şeklinde konuştu.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2024 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de