Bu sayfayı yazdır

Ozan Arif'ten MHP'ye Destek Konseri

07 May 2011

ozan-arif.ws3 Mayıs Türkçüler Günü Kayseri İl Özel İdare Salonunda yoğun bir katılımla kutlandı. Ülkücü Hareketin Ozanı, Ozan Arif hükümeti, Başbakanı ve Ergenekon operasyonlarını ağır ifadelerin yer aldığı destanları ile eleştirdi.

3 Mayıs Türkçüler Günü Kayseri İl Özel İdare Salonunda yoğun bir katılımla kutlandı. Salona sığmayan ülkücüler salon dışına kurulan sinevizyon aracılığı ile heyecana ortak oldular. Yaklaşık iki bin ülkücünün katıldığı program tarih boyunca Türklüğe hizmet eden şahsiyetlerin manevi huzurunda saygı duruşu, ruhlarına fatiha okunması ve İstiklal Marşının hep birlikte söylenmesi ile başladı.

Tertip komitesi adına Necip Dinçer açılış konuşmasında; 3 Mayıs, Türkler ve Türkçülüğü Hz. Muhammed ( sav), Mustafa Kemal Atatürk ve Alparslan Türkeş'ten alıntılarla anlattı.

Turan Kültür Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Öztürk programda yaptığı konuşmada "bozkurt- çakal" polemiğini kendine has üslubu ile değerlendirdi.

Yeniçağ Gazetesi yazarlarından Yavuz Selim Demirağ ve Arslan Bulut ise 3 Mayıs 1944'te yaşanan olaylarla günümüzde yaşananları birleştirdikleri birer konuşma yaptılar.

Yavuz Selim Demirağ konuşmasının başında "Saygı değer hocam Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, sınıf arkadaşım Uzm. Dr. Ünal Polat, Mazhar Gündoğ ve diğer adaylara birazcık da olsa katkıda bulunmak için buradayız." diyerek Kayseri'de olmalarının amacın dile getirdi.

Aslan Bulut ise "Alparslan Türkeş Anadolu'dan başlayan bir hareket tüm dünyayı sarar diyor. Biz de bu amaçla Anadolu'nun göbeğinde Halaçoğlu ile başlatılan bu kıvılcıma destek olmak için buradayız." dedi.

Konuşmaların ardından sahne alan Ülkücü Hareketin Ozanı, Ozan Arif hükümeti, Başbakanı ve Ergenekon operasyonlarını ağır ifadelerin yer aldığı destanları ile eleştirdi.

Ozan Arif, programının bir bölümünde MHP adaylarına destek isteyerek, "Halaçoğlu Kayseri'nin Başbuğ'dan sonra yetiştirdiği ikinci emaneti, büyük Türk Milliyetçisi, Başbuğ'a nasıl sahip çıktınızsa ona da öyle sahip çıkacağınıza inanıyorum." dedi. Bu cümlelerle birlikte salonda bulunanların tamamı ayağa kalkarak "Bozkurt Halaçoğlu" sloganları ve alkışlarla salonu adeta yıktılar.

Ozan Arif ince mesajlarla dolu programında "Kurtların kavgası köpeklere yarar" diyerek MHP ile geçmişte yaşadığı sıkıntılar ve bugünkü durumla ilgili yapılan spekülasyonlar hakkında son noktayı koymuş oldu.

Kamudanhaber

 


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2021 Tüm Hakları Saklıdır