Üye Girişi

Üye Girişi

Ozan Arif Erciyeste Bozkurtlarla iftar yapacak

05 Ağu 2011

ozan-arif.ws

Kurultay geleneğini diri tutmayı amaçladıklarını belirten Ozan Arif, bu yıl Ramazan’a denk gelmesi münasebetiyle Erciyes’te tertiplenen iftarda buluşacaklarını söyledi.

Kurultay geleneğini diri tutmayı amaçladıklarını belirten Ozan Arif, bu yıl Ramazan’a denk gelmesi münasebetiyle Erciyes’te tertiplenen iftarda buluşacaklarını söyledi.

Ülkücüler Erciyes iftarında buluşacak
Merhum Alparslan Türkeş’in başlattığı ve 2008’de MHP Genel Merkezi’nin kararıyla son verilen Kayseri Erciyes Zafer Kurultayı Türk milliyetçilerinin çabalarıyla yaşatılmaya çalışılıyor.

Gelenek yaşatılacak

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bir grup ülkücü hafta sonunda Erciyes’teki Tekir Yaylası’na çıkarak kurultay geleneğini yaşatacak. Erciyes’te Pazar günü düzenlenecek iftarda bir araya gelecek olan Türk milliyetçileri bu vesileyle Zafer Kurultayı’nın hatırasını yaşatmayı amaçlıyor.

Pazar günü Erciyes Tekir Yaylası’ndaki iftara katılacağını açıklayan Ozan Arif, düzenlenecek etkinlikle ilgili şu bilgiyi verdi: “Herkesin bildiği gibi Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in başlattığı Erciyes kurultayı gelenek haline gelmişti. Bu kurultayın kaldırılmasının ardından Erciyes Kurultayı ruhunun yaşatılması için bir araya geliyoruz.

Bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan iftarda bu anlamı taşıyor” Ramazan ayının Kurultay’ın düzenlendiği Ağustos ayının ilk haftasına gelmesi nedeniyle iftar düzenlendiğine dikkat çeken Ozan Arif, “Böylelikle Erciyes kurultayının anlamı ve hatırasını da diri tutmuş olacağız.

Paşa Tanbay’a anma
Bunun yanında önceki yılki buluşmamızda kurultayın kaldırılmasından duyduğu üzüntü sonucu burada hayatını kaybeden Paşa Tanbay arkadaşımızı da anmış olacağız” şeklinde konuştu.

 


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2023 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de