Bu sayfayı yazdır

Türüt Ve Ozan Arif Hakkında Suç Duyurusu

18 Eyl 2007

İHD, Mazlum-Der ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı, ``Plan Yapmayın Plan`` isimli şarkıyı söyleyen İsmail Türüt ve şarkının söz yazarı Arif Şirin hakkında suç duyurusunda bulundu.

İHD Genel Başkanı Reyhan Yalçındağ, İsmail Türüt ile Ozan Arif ismiyle tanınan Arif Şirin hakkında ``halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama``, ``suç işlemeye tahrik``, ``suçu ve suçluyu övme``, ``adil yargılamayı etkileme`` suçlarından soruşturma başlatılması istemiyle suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Yalçındağ, ``son birkaç gündür Türkiye`de yaşayan insanların televizyon ekranlarından insanı hayrete düşüren kareler izlediğini`` ifade ederek, ``Hrant Dink cinayetinin azmettiricilerini öven şarkılar söyleniyor, aydınlara tehdit mesajları gönderiliyor`` dedi.

Bu tür olayların Türkiye`de yaşayan yurttaşların vicdanını yaraladığını söyleyen Yalçındağ, ``ultra milliyetçi`` şiddet dalgalarından kaygılı olduklarını ve bu tür olaylar karşısında acil soruşturma yürütülmezse, benzerlerinin tekrarlanacağını da savundu.

Mazlum-Der Yöneticisi Emrullah Beytar ise bu şarkıda İsmail Türüt ve Arif Şirin`in Hrant Dink cinayetini işleyenleri methettiklerini savunarak, Türüt ve Şirin hakkında dava açılması için yeterli delilin olduğunu öne sürdü.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2022 Tüm Hakları Saklıdır