Üye Girişi

Üye Girişi

Türüt Ve Ozan Arif Hakkında Suç Duyurusu

18 Eyl 2007

İHD, Mazlum-Der ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı, ``Plan Yapmayın Plan`` isimli şarkıyı söyleyen İsmail Türüt ve şarkının söz yazarı Arif Şirin hakkında suç duyurusunda bulundu.

İHD Genel Başkanı Reyhan Yalçındağ, İsmail Türüt ile Ozan Arif ismiyle tanınan Arif Şirin hakkında ``halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama``, ``suç işlemeye tahrik``, ``suçu ve suçluyu övme``, ``adil yargılamayı etkileme`` suçlarından soruşturma başlatılması istemiyle suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Yalçındağ, ``son birkaç gündür Türkiye`de yaşayan insanların televizyon ekranlarından insanı hayrete düşüren kareler izlediğini`` ifade ederek, ``Hrant Dink cinayetinin azmettiricilerini öven şarkılar söyleniyor, aydınlara tehdit mesajları gönderiliyor`` dedi.

Bu tür olayların Türkiye`de yaşayan yurttaşların vicdanını yaraladığını söyleyen Yalçındağ, ``ultra milliyetçi`` şiddet dalgalarından kaygılı olduklarını ve bu tür olaylar karşısında acil soruşturma yürütülmezse, benzerlerinin tekrarlanacağını da savundu.

Mazlum-Der Yöneticisi Emrullah Beytar ise bu şarkıda İsmail Türüt ve Arif Şirin`in Hrant Dink cinayetini işleyenleri methettiklerini savunarak, Türüt ve Şirin hakkında dava açılması için yeterli delilin olduğunu öne sürdü.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2024 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de