Üye Girişi

Üye Girişi

İzmir Barosu Başkanı Erdemir'den Türüt'ün Şarkısı İle İlgili Söyledikleri Hakkında Açıklama

18 Eyl 2007

İzmir Barosu Başkanı Nevzat Erdemir, İsmail Türüt`ün "Plan Yapmayın Plan" Adlı Şarkısıyla İlgili Yaptığı Açıklamaların Basında Çarpıtıldığını Söyledi.

Erdemir, yaptığı yazılı açıklamada, haberi yapan muhabire telefonda demeç verdiğini belirterek, "Haberi yapan muhabire şarkıyı dinlediğimi, şarkıda Hrant Dink cinayeti ya da Rahip Santoro cinayetini olumlayan bir unsur görmediğimi, İsmail Türüt`ün ya da Ozan Arif`in şahsi düşüncelerini içerdiğini, demokratik kurallar içinde herkesin düşünce ve ifade özgürlüğüne sahip olduğunu, şiirin de bu çerçeve içinde değerlendirilmesi gerektiğini ifade ettim" ifadelerini kullandı. Erdemir, izledikten sonra şarkının klibini onaylamadığını belirtti. Konuyla ilgili objektif bir değerlendirme yaptığını ifade eden Erdemir, söylediklerinin bazı medya kuruluşlarınca çarpıtıldığını savundu.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2024 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de