Üye Girişi

Üye Girişi

İsmail Türüt Ve Ozan Arif Hakkında Suç Duyurusu

17 Eyl 2007

İSTANBUL/ANKARA (ANKA) - İnsan Hakları Derneği, Mazlumder ve Güçlü Türkiye Partisi (GTP), "Plan Yapmayın Plan Karadeniz`de Tutmaz" adlı şarkıyı yargıya taşıyor. GTP, şarkı üzerine Hrant Dink cinayetini övücü klip yapanlar ile şarkının yorumcusu İsmail Türüt ve yazarı Ozan Arif hakkında Şişli Cumhuriyet Savcılığı`na suç duyurusunda bulundu. İHD ve Mazlumder ise yarın suç duyurusunda bulunacak.

GTP Genel Başkan Yardımcısı İdris Kardaş, "Plan Yapmayın Plan Karadeniz`de Tutmaz" türküsünü seslendiren İsmail Türüt ve sözlerini yazan Ozan Arif hakkında Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı`nda suç duyurusunda bulundu. Kardaş ayrıca, türkünün sözleri üzerine Hrant Dink`in katili O.S. ve Dink`in görüntülerini ekleyerek hazırladıkları klibi Youtube isimli paylaşım sitesinde yayınlayan kişi veya kişiler hakkında da başvuruda bulunarak kamu davası açılmasını talep etti.

Kardaş yaptığı açıklamada, "Plan Yapmayın Plan Karadeniz`de Tutmaz" isimli türkünün halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik ettiğini söyledi. Bu nedenle kamu güvenliği açısından açık bir tehlikenin ortaya çıktığını ifade eden Kardaş, türkü aracılığıyla suçun ve suçlunun açıkça övüldüğü savundu.

Kardaş, "Türüt ve Arif, basında yer alan `masum bir türkü yazdık` demeçleri ile klibin sorumluluğundan kaçamazlar, böyle sözlere elbette böyle klip yapılır" dedi.

Öte yandan İHD ile Mazlumer de türkünün sözlerinin "Dink`in katil zanlılarını ve insan öldürmeyi övücü içerikte" olduğunu belirterek, Ozan Arif ile şarkıyı seslendiren İsmail Türüt hakkında yarın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı`na suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2023 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de