Üye Girişi

Üye Girişi

Türüt ve Ozan Arif'ten Gazeteci Perihan Mağden'e Suç Duyurusu

19 Eki 2007

Karadenizli Türkücü İsmail Türüt ve Söz Yazarı Ozan Arif, Gazeteci Perihan Mağden Hakkında Kendilerine Hakaret Ettiği Gerekçesiyle Savcılığa Suç Duyurusunda Bulundu.

Karadenizli türkücü İsmail Türüt ve söz yazarı Ozan Arif, gazeteci Perihan Mağden hakkında kendilerine hakaret ettiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

"Plan yapmayın plan" isimli türküsüyle Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink`in katil zanlılarını övdüğü gerekçesiyle kamuoyu tarafından eleştirilen Karadenizli türkücü İsmail Türüt ve Ozan Arif, avukatları Ömer Yeşilyurt ile birlikte Beykoz Adliyesi`ne geldi. Burada gazeteci Perihan Mağden`in kendilerine hakaret ettiğini belirterek, şikayet dilekçesini veren ikili, avukatlarıyla birlikte adliye çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Avukat Ömer Yeşilyurt, "Gazeteci Perihan Mağden, köşesinde birtakım hakaretlerde bulunmuştur. Bununla ilgili olarak savcılığa şikayette bulunduk. Ayrıca 40 bin YTL`lik tazminat davası açtık. Davayı kazanırsak elde edilen geliri şehit aileleri için düzenlenen kampanyaya bağışlayacağız" dedi.

Yaşananlardan dolayı üzerlerine çok gelindiğini söyleyen ünlü türkücü İsmail Türüt de, bazı köşe yazarlarının haksız eleştirilerde bulunduğunu belirterek, "Perihan Mağden, benim kişiliğim ve görüntümle ilgili eleştirilerde bulundu. Beni faşistlikle suçladı. Hakkımızı arayacağız. Bununla ilgili olarak suç duyurusunda bulunduk" diye konuştu.

Söz yazarı Ozan Arif de Perihan Mağden`in kendilerine yönelttiği "faşistlik" suçlamasını sert bir dille eleştirerek, "Perihan Mağden`e benden selam söyleyin. Bu davayı kazandığımızda elde edilen geliri Perihan Mağden`i istediği münasip bir yerde kullanacağız" şeklinde konuştu.

İkilinin Ömer Yeşilyurt`a ait TC plakalı bir otomobille adliyeye gelmesinin bir mesaj olup olmadığı şekilde sorulması üzerine avukat Yeşilyurt, "Bu benim arabam. Türkiye Cumhuriyeti`nin baş harflerini simgeleyen bir plaka. Herhangi bir mesaj taşımıyor. Başka bir araç da olabilir" yanıtını verdi.

Bu arada, kasetine bandrol verilmediğini savunan İsmail Türüt, mağdur edildiğini anlatarak, "Kasetime hiçbir sebep gösterilmeden bandrol verilmiyor. Bu süre zarfında benim mağduriyetim büyük boyutlara ulaştı. Kasetime bandrol alamadığım için daha ciddi bir sorun ortaya çıktı. O da korsancılar. Bir şekilde bu kaseti piyasaya sürüyorlar. Bandrol verilmemesi konusunda hiçbir sebep gösterilmiyor" dedi.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2023 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de