Üye Girişi

Üye Girişi

Dink Cinayetini Öven Klibe Savcılık Dava Açtı

04 Kas 2007

ozan-arif.ws

Türüt`ün Seslendirdiği, Dink`in Katillerine Övgüler Yağdıran ve Youtube`da Yayımlanan Kliple İlgili Türüt, Ozan Arif, Klibi Hazırlayan Hakan Öztekin ve Sitesinde Klibi Yayımlayan Hakkında Dava Açıldı.

Şarkıcı İsmail Türüt’ün seslendirdiği "Plan Yapmayın Plan" şarkısına uyarlanarak Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katillerine övgüler yağdıran ve Youtube’da yayımlanan kliple ilgili olarak Türüt ile birlikte söz yazarı Arif Şirin (Ozan Arif), klibi hazırlayan Hakan Öztekin ve sitesinde bu klibi yayımlayan Zeynel Abidin Mutlu hakkında dava açıldı.

Türüt, Şirin, Öztekin ve Mutlu’nun "suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçlarından 4.5 yıldan 7.5 yıla kadar hapisleri istendi. Şüpheliler, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacaklar.


Gazete sayfasına pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2023 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de