Üye Girişi

Üye Girişi

'Plan Yapmayın Plan' Klibini Yapan Öztekin, Savcıya İfade Verdi

03 Oca 2008

Gazeteci Hrant Dink`i öldüren suikastçilerin övüldüğü iddia edilen `Plan Yapmayın Plan` şarkısı hakkında başlatılan soruşturmada şarkıya klip çekip "Kuva-i milliyeciyiz" kod adıyla dünyaca ünlü video paylaşım sitesi Youtube`de yayınlayan üniversite öğrencisi Hakan Öztekin (21), Çarşamba Adliyesi`nde ifade verdi.

Soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul 16. Asliye Ceza Mahkemesi`nin isteği üzerine ifadesi alınan Öztekin, ifade sonrasında suçsuz olduğunu yineledi. Suçlu ve suçluyu övme kapsamında yargılandığını söyleyen Hakan Öztekin, gelip gerekli açıklamayı yaptığını söyledi. İfadesinde medyayı suçladığını söyleyen Öztekin, "Basın ve medyanın üzerime yaptığı baskıyı ve olayı yanlış yönlere kaydırmalarını beyan ettim. Kliple halkı kin ve tahrike teşvik etmedim. Olayı bir şekilde yönlendiren medyadır. Klibi hazırlamada siyasi bir amaç ve zümrelere mesaj verme yoktu. Youtube`de bir çok benzeri klip vardı. Bunlardan esinlenerek resimleri topladım ve klip yaptım." dedi.

Mahkeme süreci hakkında bilgisinin olmadığını ifade eden Hakan Özçelik, "Ben kimsenin yönlendirmesiyle klip yapmadım. 7 yıldır bilgisayarla uğraşıyorum. Bir çok klip yaptım. Bu kadar ses getirmedi. Savcı benim suçlu ve suçluyu övme kapsamında ifademi aldı. Zaten Türk milletini ve devletini karşılıksız seven evlatlarız. Bu yolda da devam edeceğiz. İnşallah berat edeceğiz. İsmail Türüt de, Ozan Arif de, ben de kendimizi savunacağız. Onların beni eleştirmeleri normaldir. Ayrıca Ogün Samast ve ailesi ile de hiç görüşmedim." şeklinde konuştu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Bölümü son sınıf öğrencisi Öztekin, Karadenizli türkücü İsmail Türüt ve ülkücü söz yazarı Ozan Arif ile birlikte aynı davada tutuksuz yargılanıyor. Öztekin, kendisine ait www.karizmatik.at internet adresinde `Michek` rumuzu ile Avrupa`daki vatandaşlarla yazışmalar yapıyor. Çarşamba ilçesi Çınaklık beldesinde oturan Öztekin, Merkez Mahallesi Cumhuriyet Caddesi`nde 30 metrekarelik bir dükkanda internet cafe işletiyor. Beldenin eski Belediye Başkanı Ahmet Öztekin`in 5 çocuğundan biri olan Öztekin, kendisine haksızlık yapıldığını ileri sürüyor.

ıÜüDink suikasti ve suikastçilerine övgülerin yapıldığı tespit edilen şarkının söz yazarı Ozan Arif, şarkıyı seslendiren İsmail Türüt ve klibini yapan Hakan Öztekin hakkında 7.5 yıl hapis cezası öngürülmüştü.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2023 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de