Bu sayfayı yazdır

Ozan Arif Hamburg`a Anadolu havası saçtı | Türkiye Gazetesi

23 Nis 2008

ozan-arif.ws

Ozan Arif, uzun bir aradan sonra Hamburglu sevenleriyle buluşarak hasret giderdi.

Wilhelmsburg’daki Saray Düğün Salonu’nda gerçekleşen ve Ozan Arif’in kendi organizasyonu olan konser, Hamburg’da yaşayan gurbetçilerimizin sıla aşkını dindirdi.

Halk arasında Ozan Arif olarak tanınan Arif Şirin, Hamburglu Türklere unutulmaz bir gece yaşattı. Wilhelmsburg’daki Saray Düğün Salonu’nda gerçekleşen ve Ozan Arif’in kendi organizesi olan konser, Hamburg’da yaşayan gurbetçilerimizin sıla aşkını dindirdi. Salonun önünde program boyunca polisler nöbet tuttu. Ozan Arif’in yanı sıra programa katılan Can Ercan, Mehmet Ali Bilgin ve Cuma Kayacık, geceye hem sanatsal yönlerinden hem de Hamburg Ülkü Ocağı için düzenlenen bağış kampanyasının sunuculuğunu yaparak renk kattılar.

Jüri üyelerinin Hamburg Ülkü Ocağı eski bölge başkanı Mehmet Emin Kaya, Delmenhorst Ülkü Ocağı başkanı Özden Çelik ve Irak Türkmenleri Birliği Başkanı Remzi Jasmir’in olduğ u bağış kampanyasının sonunda, jürinin belirlediği üç yardımsevere bir Kur’an-ı Kerim, bir Ozan Arif imzalı bağlama ve Türk bayrağı hediye edildi. Kendine has kıyafeti ile sahneye çıkan halk ozanımız, türkü ve şiirleriyle Hamburgluları bazen coşturup bazen de düşündürdü. Hamburg Ülkü Ocağının sorunlarının çözülmesini umut eden sanatçı, konseriyle Hamburglu ülkücülere katkı da bulundu. Türküleriyle olduğu kadar söylemleriyle de alkış toplayan Ozan Arif, Almanya’nın uyum politikasına da değinerek, ailelerin asimile olmaya karşı dikkatli durmalarını ve gençlerin Türk kimliklerine sahip çıkmalarını istedi.


Gazete sayfasına pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2022 Tüm Hakları Saklıdır