Üye Girişi

Üye Girişi

Ozan Arif`e inanılmaz koro | Yeniçağ Gazetesi

16 Ağu 2004

ozan-arif.ws

Türk milliyetçiliğinin sembol isimlerinden Ozan Arif`e Afyon`un Sandıklı ilçesindeki konserinde 15 bin kişi, dev bir koro gibi eşlik etti. Muhteşem gece kenti salladı.

Pazar Meydanı`na çevre il ve ilçelerden gelen onbinlerce ülkücünün Ozan Arif hasreti zaman zaman gözyaşı ve coşku seline dönüştü. Bozkurt Arif sloganlarıyla sahneye çıkan Ozan Arif, Türkiye`nin zor bir dönemden geçtiğini belirterek herkese birlik ve beraberlik mesajı verdi.

ÜLKUCU Harekerin yaşayan Dede Korkut`u olarak bilinen Ozan Arif, Afyon`un Sandıklı ilçesini ayağa kaldırdı.

Cumartesi akşamı Pazar Meydanı`nı dolduran 15bin kişilik kalabalık, uyumlu dev bir koro gibi Ozan Arif`in destanlarına eşlik etti. Ozan Arif, kanserinde iktidara yüklenirken, ülkücülere birlik ve beraberlik içinde oln:ıaları çağrısm da bulundu. Sandıklı ilçesindeki çeşitli kuruluşlarında ortak laşa olarak tertipledikleri konsere MHP ve Ülkü Ocakları`nın eksiksiz katıldığı gözlenirken, çevre il ve ilçelerden gelen ülkücüler ile yaz tatilini Türkiye`de geçiren gurbetçiler, Türk milliyetçilerinin tek başına iktidara taşınması için hep bir ağızdan söz verdiler.

‚SÖZ VERİLMELİ‘

Sandıklı`nın ünlü hocalarından Yusuf Çetin`in Kur`an-ı Kerim okumasıyla başlayan gecede genç ülkücüler adına ünlü fikir adamlarımızdan Necip Fazıl Kısakürek`in `Sakarya` şiirini okuyan Mehmet Derviş uzun süre alkışlandı. Cuma Kayacık ve Ozan Can Ercan`ın türküleriyle meydanı hınca hınç dolduran Sandıklılar, Türk Halk Müziği`nin güçlü sesi Esat Kabaklı`nın yorumlarıyla coştu. Kabaklı`nın "Ozan Ariflere söz verilmeli" türküsüne "Söz veriyoruz" şeklinde tempo tutan onbeş bin kişilik kalabalık, sahnenin yanına kurulan dev ekrana yansıyan merhum Alparslan Türkeş`in görüntüleriyle duygulu anlar yaşarken sık sık "Başbuğ Türkeş" sloganları attı.

ÇiFTE MUTLULUK

ozan-arif.ws

Ülkü Rüzgarı" gecesinin tek konuşmacısı Fransa Türk Federasyonları eski Genel Başkanı Mevlüt Yıldırım, "35 yıllık siyasi mücadele m sırasında çok önemli iki büyük mutluluk yaşadım. Birincisi Avrupa`nın göbeğinde Fransa`da 6 katlı dev bir Alparslan Türkeş Külliyesi`ni açmamızdı. İkincisi ise Türk milliyetçilerinin yıllardır hasretini çektiği ozanların pıri Ozan Arif`i Sandıklı`da hasretini çektiği sevdasına kavuşturmaktı. MHP Sandıklı` da asla kaybetmedi, diğer dört partinin kurduğu ittifakın kurbanı oldu. Önümüzdeki ilk seçimde inşallah Sandıklı`da yeniden üç hilalli bayrağı dalgalandıracağız" dedi.

ozan-arif.ws"Ülkü Rüzgarı" gecesinin tek konuşmacısı Fransa Türk Federasyonları eski Genel Başkanı Mevlüt Yıldırım, "35 yıllık siyasi mücadele m sırasında çok önemli iki büyük mutluluk yaşadım. Birincisi Avrupa`nın göbeğinde Fransa`da 6 katlı dev bir Alparslan Türkeş Külliyesi`ni açmamızdı. İkincisi ise Türk milliyetçilerinin yıllardır hasretini çektiği ozanların pıri Ozan Arif`i Sandıklı`da hasretini çektiği sevdasına kavuşturmaktı. MHP Sandıklı` da asla kaybetmedi, diğer dört partinin kurduğu ittifakın kurbanı oldu. Önümüzdeki ilk seçimde inşallah Sandıklı`da yeniden üç hilalli bayrağı dalgalandıracağız" dedi.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Genç ülkücülerin oluşturduğu meşaleler ve havai fışek gösterileri eşliğinde sahneye çıkan Ozan Arif, uzun süre ayakta alkışlandı. Teröristbaşı Apo`ya yönelik söylediği "Mesul asılsın mı, asılmasın mı?" deyişine, `I\sılsın, asılsın, hemen asılsın" diye cevap veren dev koroyu tek bir işareti ile susturup yeniden coşturan Ozan Arif, en değme orkestra şeflerine şapka çıkarttı. Okuduğu destanlarda Türkiye`nin içinde bulunduğu durum, Kıbrıs ve Türk Dünyası`na değinen Ozan Arif, Türk milliyetçilerinin umudunu yitirmemesini isteyerek ülkücülerin birlik beraberlik içerisinde iktidar yürüyüşünü başlatmalarını istedi. Hayranlarının sorularına "Hareketimizin birliği ve dirliğinin sağlandığı her vatan köşesine gelip sizlerle dertleşmeyi ibadet sayıyorum" diyen Ozan Arif, yakında Yeniçağ gazetesi aracılığıyla bütün yurtta yeni bir konserler dizisine başlayacağı müjdesini verdi.

BÜYÜK KATILIM

ozan-arif.wsAfyon`un 18 MHP`1i ilçe başkanı ve çevredeki bazı belediye başkanları konserde hazır bulundu. Isparta, Burdur, Antalya, Eskişehir, Denizli, Konya ve Uşak gibi çevre ii ve iIçelerin yanısıra Kütahya, Adapazarı, Bursa ve İzmit`ten de özel araçlarıyla Sandıklı`ya gelen ülkücüler, "Bozkurt Arif" sloganlarıyla Ozan Arife destek verdi. MHP Afyon il Başkanı Ramazan Çallı ise çelenk göndermekle yetindi.

 


 

ÜLKÜ RÜZGARI NOTLARI

Uzun yıllar Avrupa`da sürgünde yaşamak zorunda kalan büyük ozan, Avrupa, ABD Avustralya konserlerinden sonra Nisan ayında da Manavgat`ta destanlannı okumuştu.
İkinci dönem belediye başkanı seçilen MHP`li Zeynel Şenol`un başarısını kutlamaya Antalya`ya giden Ozan Arif, bu defa oylarını artırmasına rağmen tüm partilerin ittifakı ile seçimi kaybeden MHP`li Sandıklı Belediye Başkanı Musta Baştuğ`a "Galiptir bu yolda mağlup" demeye, ülkücülerle kucaklaşmaya geldi.

BAYRAKLARLA GELDİLER
Konser için alanı dolduran Ülkücü Hareket mensuplarının üç hilalli, bozkurtlu bayraklarının yanısıra mevcut AKP Hükümeti`ne tepki duyan çok sayıda vatandaş da şölene Türk Bayraklarıyla katıldı. Sahneye dev bir Türk Bayrağı`nın yanında rahmetli Alparslan Türkeş`in pos¬teri asıldı. Afyonlular ayrıca ünlü Afyon mermerinden yaptırdıklan büyük bir bozkurt heykelini de sahnenin önüne koyarak olağanüstü bir görüntü oluşturdu¬lar.

BAŞBUĞ`UN ASKERLERİ
9`ar kişilik iki ayrı sıranın tuttuğu meşa¬leler eşliğinde sahneye çıkan Ozan Arif`in coşkulu kalabalığın yoğun tezahüratı karşı¬sında duygulanarak gözlerinin yaşardığıgörüldü. Slayt gösterisinde 30 yıllık sanat hayatından resimler yansırken saçları ve kendisine özgü bıyıkları beyazlaşan Ozan Arif`in merhum Başbuğ Alparslan Türkeş ile birlikte resimleri ekranda belirince gençler, "Alparslan Türkeş`in askerleriyiz" sloganı attılar.

ŞEHİDLERE VEFA
1976`da Sandıklı`da şehit edilen İbra¬him Türkeş`in babası Hüseyin Türkeş`i zi¬yart eden Yeniçağ ekibi ve Ozan Arif duygulu anlar yaşarken, slayt gösterisinde İbrahim Türkeş ye merhum AlparslanTürkeş`in resimleri altına yazılan "Sizi unut¬mayacağız" sözleri, katılımcılar "vefa gös¬tergesi" olarak nitelendirdi.

15 BİNLİK KORO
Konserine "Merhaba" diyerek başlayan Ozan Arif, "Sizi seviyorum, size aşığım" ile devam etti. Zaman zaman fıkralar anla¬tarak seyirciyi kahkahaya boğan Ozan Arif, "Söyleyen üzgün, ama söyleten utan¬sın" diyerek sürdürdüğü destanlarına, "Ben Türkeş`ten başka bir lider eli öpme¬dim. Öpmem de mümkün değildir" diye devam edince, ayağa kalkan ülkücüler, "Bozkurt Arif" diye tempo tuttu.

11 DÜĞÜNE RAĞMEN
Gurbetçi vatandaşlarımızın ağırlıkta ol¬duğu ilçede konser gecesi 11 ayrı düğün töreni vardı. 37 bin nüfuslu Sandıklı`da Pazar Meydanı`nı dolduran 15 bin kişilik kalabalığın düğün yerine Ülkü Rüzgarı`nı tercih etmesi düşündürücüydü. En yakın akrabasının düğününe katılmayan bir ülkücü, "Bugün 11 düğün olmasaydı en az 30 bin kişi toplanırdı" diye konuştu.

MHP`DEN ÇELENK
Afyon MHP iı Başkanı Ramazan Çal¬h`nın gönderdiği çiçek sahnenin hemen yanına kondu. Protokol için ayrılan yerde uzun süredir görülmeyen çiçeklerle bezen¬miş Alparslan Türkeş çerçevesi konarak koltuğu boş tutuldu.

BİZ DE İSTERİZ
Manavgat`tan sonra Sandıklı`da da ül¬kücüler ile kucaklaşan Ozan Arif` e Türki¬ye`nin dört bir yanından konser teklifleri gelmeye başladı. Sandıklı`ya gelerek il ve il¬çelerinde konser verilmesini isteyen Türk milliyetçilerinin isimlerini teker teker not eden Ozan Arif, "Yakında Yeniçağ gazete¬mizle birlikte bütün yurdu dolaşağız" dedi.

SABAHA KADAR
Sandıklı Emniyeti`nin saat 23.00`te programın bitirilmesini istemesi üzerine zaman zaman saatini kontrol eden Ozan Arif`e Sandıklılar "Sabaha kadar meydan¬dayız" diye tempo tuttu. "Başbuğ Tür¬keş`in vefatından sonra ilk defa böyle bir konser yaşadık. Ülkücü olduğumuzu hatırladık" diyen MHP`li Belediye Meclis Üyesi ve eski ilçe başkanı Cemal Öz`ün mutluluğu gözlerin¬den okunuyordu.

 


Gazete sayfasına pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2023 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de