Üye Girişi

Üye Girişi

Ozan Arif, Afyon`da | Yeniçağ Gazetesi

13 Ağu 2004

ozan-arif.ws

MANAVGAT`TAN SONRA YARIN DA SANDIKLI`DA

MANAVGAT Belediyesi tarafından düzenlenen konserle `zincirleri kıran` Ülkücü Hareket`in Dede Korkut`u Ozan Arif, yarın da Afyon`un Sandıklı ilçesinde ülkücülerin karşısına çıkıyor. Saat l8.00`de başlayacak konsere uzun süredir Ozan Arif`in sazına, sözüne hasret kalan on binlerce ülkücünün katılması bekleniyor.

OZAN ARİF HASRETİ BİTİYOR

Manavgat Belediyesi tarafından düzenlenen konser ile `zincirleri kıran` ülkücü Hareket`in Dede Korkut`u Ozan Arif, yann da Afyon`un Sandıklı ilçesi`nde ülkücülerin karşısına çıkıyor. Konserde, hareketin tanınmış sanatçılarından Esat Kabaklı, Cuma Kayacık ve Ozan Can Ercan da sahne alacak MHP Sandıklı ilçe Teşkilab ve ülkü Ocaklan`mn yanısıra birçok sMl,toplum kuruluşununda destek verdiği konser, Pazaryeri`ndeki açık` alanda, Cumartesi günü akşam saat 18.00`de başlayacak Konsere uzunbir süre­den beri Ozan Arif`in sazına, sözüne, destanlanna hasret kalan on binlerce ülkücünün katılması bekleniyor.

Amacımız beraberlik

Ozan Arif konserinin organizasyon komitesinde yer alan Mevlüt Özdemir gerek 12 Eylül öncesinde gerekse sonrasında hareketin ayakta kalmasında büyük payı olan Ozan Arif`i dava arkadaşlan ile buluşturmaktan büyük bir onur duyduklarını belirterek, "28 Mart seçimlerini yeniden kazanan Manavgat Belediyesi Başkanı ve MHP ilçe teşkilatı sayesinde Ozan Arif daha önce dava arkadaşlarımız ile kucaklaşmıştı.

Afyon`lu ülkücüler harset kaldıkları Ozan Arif`e Sandıklı İlçesi`nde düzenlenecek olan konserde buluşacak.

MHP, 28 Mart`ta.Sandıklı`da oyunu artırdığı halde ne yazık ki belediyeyi AKP`ye kaptırdı. Hiçbir kurum ve kuruluştan maddi ve manevi herhangi bir yardım almadan, sırf Türk milliyetçilerinin üzerindeki ölü toprağını atmak amacıyla bu konseri düzenlemeye karar verdik. Eğer Ozan`ın yeniden kutlu sevdasına kavuşmasında, Milliyetçi Hareket`in ve ülkücülerin yeniden ayağa kalkmasında payımız olursa ne mutlu bize" dedi. MHP Sandıklı İlce Başkanı Yusuf Şahan`da Türk milliyetçiliğinin sadece MHP` de yapılacağına inanan bütün ülkücü­lerin Ozan Arif ile kucaklaşmak için sabırsızlıkla beklediklerini ifade ederek, "İkti­dar döneminde meydana gelen bazı kırgınlıklar, dargınhklar yüzünden elimizdeki belediyeyi maalesef kaybettik. AKP` den belediye başkanı seçilen şahsın 3 ay içinde yaptığı tek icraat, ülkücüleri kapı dışarı ederek yerlerine kendi adamlanm doldur­mak oldu. Bütün amacımız birlik ve beraberliği sağlamak, hareketin yeniden şahlanışa geçmesine vesile olmaktır. Çevredeki bütün MHP il ve ilçe teşkilatlarını, bu yiğit insanın ihanet şebekelerine korku vermek için başlattığı kutlu mücadeleye destek vermeye çağırıyorum" diye konuştu.

ÜLKÜCÜLER KONSERE

Ülkü Ocaklan Sandıklı ilçe Başkanı Ali Osman Karabulut ise, Manavgat`tan sonra Sandıklı`da da yeni bir meşale tutuşturmak için konsere destek verdiklerini belirterek şunlan söyledi: "Bütün amacımız, Ocak`taki közü üfü­rerek yeniden alevlenmesini sağlamak. Bizim bu samimi girişimimize bu Türk-İslam ülküsü davasına gönül vermiş olan bütün arkadaşlarımızın destek vereceğine inanıyoruz. Kıyıda, köşede, kenarda, kalmış herkesi bu konserde görmek istiyoruz. Ülkü Ocakları`nın çevrede­ki bütün il ve ilçe başkanlannı da konsere bekliyoruz. Erciyes`ten sonra Sandıklı`da da öyle bir birlik ve beraberlik tablosu ortaya koyalım ki, dostlar sevinsin, düşmanlar ise kaçacak delik arasın!.."


Gazete sayfasına pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2023 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de