Üye Girişi

Üye Girişi

Ozan "Mehmetçik" Dedi | Türkiye Gazetesi

25 Ara 2007
ozan-arif.wsArif söylediği parçalarla Barzani ve Abdullah Öcalan`a gönderme yaptı (solda).


Dortmund`da düzenlenen „Vatan Ateşi ve Ülkü Şöleni“`nde Esat Kabaklı ve Ozan Arif ülküdaşları coşturdu. „Çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkalım“ diyen Ozan Arif „Önce Cenab-ı Allah`a sonra da Mehmetçiğe güveniyorum“ dedi.
Esat Kabaklı`da sazı ve türküleriyle geceye katılanları duygulandırdı.

DORTMUND- Dortmund şehrinde bulunan Lünen Türk Sosyal Hizmetler Demeği tarafından düzenlenen "Vatan Ateşi ve Ülkü Şöleni" bü­yük ilgi gördü. Dortmund şehrindeki Beyaz Saray Düğün salonunda düzenlenen gecede Karadeniz folklor ekibi, Mehmet Bayrak, Cuma Kayacık, M. Ali Bilgiç, Esat Kabaklı ve Ozan Arif sahne aldı.

Gece Karadeniz Foklor Ekibinin sahnede Türk bayrağı açmasıyla başladı. Genç, yaşlı 7`den 70 bü­yük bir ilginin olduğu gecenin yıldızı ise ünlü Ozan, Ozan Arif`ti. Birbirinden güze1 şiirlerin de okunduğu gecede konuşan Dernek Başkanı Nazmi Işık şunları söyledi:

En büyük mahkeme millettir

„Bugün bizi yalnız bırakmayan, vatan ve ülkü aş­kıyla kalpleri atan değerli gönüldaşlarım... Uzun bir aradan sonra ben ve benim gibi binlerce ülkücünün yetişmesinde, yaşamasında çok büyük emeği olan, yılmayan, cesur, doğrudan şaşmayan çağımızın Dede Korkut` u Ozan Arif`le sizleri buluşturmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Lü­nen ülkü Ocağı`nın hedefi ve ga­yesi, insanımza herkonuda hizmet etmektir. Dini, milli ve sosyal ve kültürel konularda faaliyet gös­tererek, siz vatandaşlanmızın ve gençliğimizin, kişiliğimizi ve ben­liğimizi muhafaza ederek, vatana, dinine, diline, bayrağa ve milletine bağlı, dimdik ayakta kalabilmesi i­çin çaba sarf etmektedir. Bu gayret ve çabalarımızda önümüze çıkan engellerden bıkmadan vatanın bir­lik ve bütünlğünden yana olan her kuruluş ile ortak faaliyetlere açığız“ dedi. Daha sonra sırasıyla Mehmet Bayrak, Cu­ma Kayacık, M. Ali Bilgiç, Esat Kabaklı sahne aldı. Gecenin finalini ise Ozan Arif yaptı. Ozan Arif söyle­diği eserlerle ve okuduğu destanlarla hem öğüt verdi, hemde ders verdi. „En iyi yatırım çocuklardır“ diyen Ozan Arif, „Çocuklara iyi bakın, onlara dikkat edin. Çocuklanızı ihmal etmeyin. Onlar bizim geleceği­mizdir" dedi.

Özellikle Esat Kabaklı ile birtikte yaptığı düet görmeye değerdi. Esat Kabaklı ve Ozan Arif geceye katılanları mest etti. Ozan Arif söylediği parçalarla Barzani ve Abdullah Öcalan`a gönderme yaptı. Son haftalarda ülkemizde yaşanan terör olaylarını nedeniyle Mehmetçik içın yazdığı parçayı söyleyen ünlü Ozan, Mehmetçikle ilgili şunları söyledi

„Kahpelik yapıyorlar“

„Her türtü kahpeliği metod edinmiş, kurduklan hain pusularla ana kuzularını şehit ediyorlar. Mert olarak kimse karşımıza gelmediği için, zaman za­man pusuya düşürüyorlar. Yavrulanmızı bağrımız yana yana kara toprağa gömüyoruz. Ama, ne olursa olsun, yok ot demokrasiymiş, ne sivil inisyatifmiş hiçbirine güvenmiyorum. Önce Cenab-ı Allah`a, sonrada Meh­metçiğe güveniyorum“ dedi. Gecenin sonunda ise Esat Ka­baklı ile bir düet yapan ünlü Ozan, Ozan Arif, „en büyük mah­keme millettir“ diyerek Kabaklı ile birlikte. Terörist başı Abdullah Öcalan asılsın mı? diyerek salon­dakilere sordular. Geceye katılanlarda hep bir ağızdan "asılsın, a­sılsın hemen asılsın" diyerek O­zanlara tempo tuttu. İki ozan ge­cenin bitiminde salondakiler tara­fından ayakta alkışlandı.

 


Gazete sayfasına pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2023 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de