Üye Girişi

Üye Girişi

Yemek borusunda tümör olduğu için ameliyat olan ülkücü camianın önde gelen sanatçılarından Ozan Arif'in sağlık durumu iyi.

Ülkücü camianın önde gelen sanatçılarından Ozan Arif'in (Arif Şirin), Samsun'da hayatını kaybeden annesi Fatime Şirin toprağa verildi.

Ozan Arif’in acı günü - Ülkücü camianın önde gelen sanatçılarından Ozan Arif’in annesi 83 yaşındaki Fatime Şirin, tedavi altında bulunduğu hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

MHP yönetiminin iptaline rağmen, Ülkücüler her yıl artan bir katılımla Erciyes’te buluşup merhum Başbuğ Türkeş’in başlattığı geleneği yaşatıyor.

Ülkücü Hareket’in sembol isimlerinden Ozan Arif, ülküdaşlarını Alparslan Türkeş’in başlattığı Kurultay geleneğini yaşatmak için 10 Ağustos’ta Erciyes’te buluşmaya çağırdı.

Sanatçı Ozan Arif, 10 Ağustos’ta yapılacak olan Erciyes Zafer Kurultayı’na vatandaşları davet ederek, kurultaya sanatçılar İsmail Türüt ve Esat Kabaklı’nın da katılacağını.

4 Kasım 2012’de Türk siyasal hayatının önemli partilerinden biri olan MHP’nin 10.Olağan Büyük Kurultayı yapıldı. Kurultay neticesinde mevcut Genel Başkan Dr.Bahçeli ve ekibi 725 oyla MHP’yi altıncı dönem yönetme yetkisini yeniden aldılar.Koray Aydın 441 oy ve Musavat Dervişoğlu ise 48 oy alarak kurultay salonundan ayrıldılar.

Ozan Arif'in 4 Kasım 2012'de yapılacak olan MHP Kongre salonuna girmesi yasaklandı.

MHP'nin 4 Kasım'da gerçekleştirilecek olan 10. Olağan Büyük Kurultayı öncesinde Ümit Özdağ ve Koray Aydın yarın (16 Ekim) bir araya geliyor.

GÖRÜŞME KORAY AYDIN'IN SİYASİ OFİSİ'NDE

Ülkücü Hareket'in önemli isimleri Ümit Özdağ ve Koray Aydın MHP Büyük Kurultayı öncesinde kritik bir zirve gerçekleştiricekler.

Birilerinin söyleyemediğini Zekai Kaya’ya söylettiler.Ozan Arife ağır hakaretler içeren ve Koray Aydına ince mesajlar içeren metni aşağıda yayınlayacağız .Biz biliyoruz ki Zekai Kaya bunları yazmaz yazamaz.Yazdırmışlar belli ki.Sayın Kaya öncelikle Devlet Bahçeliye dua et . Hayatında eline çekmeyecek fırsatı yakaladın. İl başkanı oldun.Bu fırsatı iyi kullan .Belki vekil falan olurum diye çırpınıyorsun ama gene yanlış taraftasın..

Türk milliyetçiliği hareketini ‘kökleri’ ile buluşturup, ‘asli misyonuna’ kavuşturduktan sonra iktidara taşımak için kolları sıvayan ‘Değişim’ hareketi lideri Koray Aydın, ülkücülerden gelen yoğun baskılara daha fazla karşı koyamayarak nihayet MHP Genel Başkanlığı adaylığını resmen ilan etti.

Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Ankara’da kendisini coşkuyla destekleyen binlerce partilinin huzurunda MHP Genel Başkanlığı’na aday olduğunu ilan etti.

MHP genel Başkanlığına aday olan Koray Aydın'a Ozan Ariften destek geldi.

Yirmi yıl önce 7 yaşında çocukken ailesi ile geldiği Erciyes Kurultayı’nda hediye edilen ayyıldızlı bayrak ile gelen genç, bizim İnce Metin’e (Turan) duyduğu heyecanı anlatıyordu. Doğrusu kendi adıma Tekir Yaylası’na bu kadar insanın akıp geleceğini beklemiyordum. Kahramanmaraş, Adana, Mersin, Niğde, Aksaray, Tokat, Nevşehir, Ankara, Afyon, Elazığ gibi illerden gelen okuyucularımız çadıra geç gelmem üzerine mesaj yollayıp telefon ile aradı.

Ülkücüler, Erciyes Zafer Kurultayı’nı yeniden canlandırmak için Tekir Yaylası’nda buluşarak birlikte iftar açtı. Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 17’ncisini düzenledikten sonra bir yıl il bazında yapılan ve ardından tamamen sonlandırılan Erciyes Zafer Kurultayı, Tertip Komitesi tarafından 4 yıl aradan sonra Ülkücüleri “Başbuğ’un emanetine sahip çıkın” sloganıyla Erciyes Dağı’nda buluşturdu. Kurultay için Tekir Yaylası’na Kayseri ve çevre illerden gelerek çadır kuran yaklaşık bin 500 Ülkücüye, Ozan Arif seslendi. Tekir Yaylası’na gelerek parti propagandası ve seçim konuşması yapmadıklarını söyleyen Ozan Arif, sadece protest bir tavır sergilemek istediklerini belirtti.

Merhaba Güzel Kayseri nin güzel insanları.Yarın 05,08,2012 Pazar günü güzel güneşli bir güne uyanacağız Bu ramazan gününde yapabileceğiniz pek çok şey var. Örneğin ailece pikniğe gitmek ,eş dost ziyareti gibi. Çoluğumuzu çoğcuğumuzu alıp ya bir havuza, ya bir sosyal faaliyete yada şehir dışına çıkabiliriz.Ama ne yaparsanız yapın akşama iftara doğru arabanın direksiyonunu Erciyes e doğru kırın.İftarı Erciyes te açın. Neden mi?

5 Ağustos Pazar günü Erciyes’teki Tekir Yaylası’nda iftar yapılarak kurultay geleneği sürdürülecek Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bir grup ülkücü, Türkeş’in emaneti Erciyes Kurultayı’nı yaşatmak için 5 Ağustos Pazar günü Tekir Yaylası’na çıkıp iftar yapacak. İftara Ülkücü hareketin sembol ismi Ozan Arif ile Karadeniz’in sevilen sesi İsmail Türüt de katılacak.

“Sıla-ı rahim” İslam terminolojisinde akraba ve yakınlarını ziyaret etme, hal ve hatırlarını sorma, gönüllerini alma olarak nitelendirilir. Tasavvufta insanlar arasındaki ilişkiler diye adlandırılır. Kısacası sıla-ı rahim; düşünen bir varlık olan insanın yalnız başına değil, eş-dost, akraba, konu-komşu ve birlikte yaşadıkları coğrafyadaki insanlarla bir araya gelip, konuşup, danışma, hasret giderme isteğidir de diyebiliriz. Bayram ve özel gün ziyaretleri sıla-ı rahim için önemli örnek olmakla beraber, Türk tarihindeki kurultay geleneği de bu ihtiyacın en önemli göstergelerinden biridir.

5 Ağustos Pazar günü Erciyes’teki Tekir Yaylası’nda iftar yapılarak kurultay geleneği sürdürülecek.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bir grup ülkücü, Türkeş’in emaneti Erciyes Kurultayı’nı yaşatmak için 5 Ağustos Pazar günü Tekir Yaylası’na çıkıp iftar yapacak. İftara Ülkücü hareketin sembol ismi Ozan Arif ile Karadeniz’in sevilen sesi İsmail Türüt de katılacak.

Facebokta hayran sayfaınadan açıklanan bilgiye göre Ozan Arifin katılımıyla gerçekleştirilecek iftar için yapılana kısa açıklama aynen şöyle...