Üye Girişi

Üye Girişi

UYDURUK HABER DİYENLERİN DİKKATİNE!..

30 May 2018

Efendim 4-5 saat kadar önce içimi burkan bir haberi, yani hemen bu yazının altındaki;

“ÜLKÜ OCAKLARI TARİHİNDE BÖYLE BİR SKANDAL YAŞANMADI!” başlıklı haberi ve muhtevasını sizinle paylaşmıştık (sosyal medya).
Haberin etkisi birilerini fazla üzmüş olsa gerek ki, Ocaktaki yavrularımıza yeni bir açıklama daha yaptırdılar…
Daha doğrusu Ocağımızın resmi adresinden Ocak Başkanlarımıza bu gün bir mektup gönderttiler.

Gönderttikleri bu mektupta bütün ülkücüleri üzen o sloganı yasaklama talimatlarını savunmuşlar.
Yani haberin yalan olmadığını, ne sebeple böyle bir yasağa ihtiyaç duyduklarını anlatmışlar güya!..

Anlatmışlar ama “Özürü kabahatinden büyük…” sözü bu durumlar için söylenmiş olsa gerek.

Her ne kadar içerisinde bize ve bizim gibi bu habere tepki gösteren herkese fitneci, nifak sokucu hatta arsız, ahlaksız gibi yakıştırmalar yapsalar da onlar bizim çocuklarımız…
Onlara kızmıyor sadece teessüf ediyorum.
Çünkü ne benim ne de benim gibi düşünenlerin Ülkücü harekete falan saldırdığı yok.
Eğer Ülkücü harekete saldıran veya nifak sokan birilerini arıyorlarsa, "Alparslan Türkeş'in Askerleriyiz” sloganını yasaklama talimatını verenlere baksınlar…

Hiç kimsenin yuvalarımızla bir derdi yok, derdimiz yuvalarımızı , sevdamızı, ülkücüleri yani bizi bizi, bizi bu hale getirenlerledir.

Şimdi sözü daha fazla uzatmadan, dediğim gibi içinde bizlere hakaret olsa da Ocak Başkanlarına gönderilen açıklamayla sizi baş başa bırakıyorum.

Habere yalan diyenlerin, Ozan yalan haber yazıyorsun diyenlerin ve provokatörlük isnat edenlerin dikkatine…
Okuyun bakalım yalan mı imiş…
Açıklama şu;

……………………………

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANLARIMIZIN DİKKATİNE:

26 Mayıs MHP Aday Tanıtım Toplantısı öncesinde İl ve İlçe Ocak Başkanlarımıza gönderilen genelgemizde bahsi geçen "Alparslan Türkeş'in Askerleriyiz" sloganıyla alakalı özellikle sosyal medya ve internet haberleri aracılığıyla hat safhada fitne yapılarak nifak sokulmaya çalışılmaktadır.
Her fırsatta milliyetçi ülkücü harekete arsızca ve ahlaksızca saldırmayı adet haline getiren satılmışları nefretle kınıyoruz. Bizler Ülkücü Türk Gençliği olarak Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in emaneti olan Ülkü Ocakları'nın ve Ülkücü Gençliğin güçlenerek ilerlemeye devam etmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.
Başbuğumuz Alparslan Türkeş bedenen aramızdan ayrılmış olsa da fikirleri ve emanetleri ile manevi varlığı güçlü bir şekilde yaşamaktadir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey'in mücadelesi, fikri, hayatı bizim yaşamımızdaki feyz kaynağımızdır. Bu sebeple aşağıdaki açıklamayı yapmamız elzem hale gelmiştir. (Şimdi buraya dikkat edin) "Alparslan Türkeş’in askerleriyiz", "İşte Ordu, İşte Komutan" gibi sloganlar; devlet ve millet anlayışının doğal bir sonucu olan ordu müessesesinin anlam ve ağırlığını istismara açık hale getirdiği, dolayısıyla Ülkücü Hareketin asli-ideolojik sloganları olmamaları ve başka ideolojik grupların daha önceden kullanmış olduğu sloganların değiştirilmiş şekli oldukları gerekçesiyle yasaklanmıştır.

Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer önemli husus Ülkücü Türk Gençliği, kendisini Cennetmekan Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in evlatları olarak görmektedir.
Bu bağ onun bize miras bıraktığı mukaddes davanın takipçileri olan evlatları için her bağdan üstündür.
Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'de aynı hususta Ülkücü gençliği defalarca uyarmış evlatlığın daha evla bir bağ olduğunu vurgulamıştır.
Teşkilatlarımız bu konudaki hassasiyeti özü ve şekli itibariyle iyi kavramalı; bu konuyu farklı yerlere çekmek, buradan bir nifak yaratmak isteyenlere müsaade etmemelidir. Teşkilatlarımız bu konuda disiplin ve insicam içerisinde olacak, teşkilat mensuplarımız her program öncesinde atılacak sloganlar ve izlenecek yollarla ilgili olarak bilgilendirilecektir.
Teşkilat kurallarına riayet etmek hepimizin sorumluluğudur.

……………….

Hadi şimdi utanmazsanız buna da yalan deyin.


30 Mayıs 2018
Samsun

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2023 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • GÜLE GÜLE VEHBİ!..
    Yazan
    Kara haber tez duyulur derler hep… Zaman, şartlar, veya kendi sıkıntılarımız hatta kendi canımızın derdine düşmemiz kara haberleri bile geç duyar hale getirdi bizi… Baksanıza benim güzel hemşehrim, benim yiğit kardeşim, değerli gönüldaşım, daha açıkcası ülküdaşım… Ülküdaşım… Alucra’nın Vehbi Usta’sı çekip gitmiş de onu bile geç duymuşum geç…
    Yazan Çarşamba, 12 Eylül 2018 06:46 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de