Üye Girişi

Üye Girişi

Erciyes Neden İptal Edildi?

08 Ağu 2013

Bahçeli’nin 2002 yılında bu sözleri söyledikten sonra bu yıl Erciyes Kurultayı’na son verilme kararı alınmasındaki gerçek gerekçenin ne olduğu ülkücü camiada büyük merak konusu oldu.

Kurultayın iptal kararını Kayseri İl Başkanı duyurmuştu;

Merhum Alparslan Türkeş’in ülkücülere miras bıraktığı Erciyes Kurultayı’nın bundan sonra yapılmayacağını MHP Kayseri eski İl Başkanı Süleyman Korkmaz duyurmuştu. Korkmaz, kararın gerekçesini “Türkeşin vasiyeti” olarak açıklamıştı. Türkeşin her Türk devleti için bir kurultay yapılmasını istediğini belirten MHP İl Başkanı Korkmaz, “Bunu gerçekleştirdik. Son kurultayı Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için düzenledik. Böylece Başbuğun vasiyeti yerine getirilmiş oldu. Artık bitti” diye konuşmuştu. Korkmaz, kurultayı organize eden Kayseri il teşkilatının kendi inisiyatifiyle karar aldığını iddia etmiş ancak daha sonra bunu MHP lideri Bahçeli’nin istediği bildirilmişti.

Velhasıl-ı kelam; Hepimize Söz Vermiştiniz ama Bizi Kandırmışsınız Sayın Bahçeli...

Sayfa Yönetimi

(Kaynak: Facebook Ozan Arif Hayranları Sayfası)

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • NAMIYLA ANILAN YİĞİT, MUHSİN BAŞKAN!..
    Yazan
    Bir ata sözümüz vardır! “ Yiğit namıyla anılır..„ der. Aynen ata sözümüzde de belirtildiği gibi, bazı unvanlar bazı kişiliklere yapışır kalır adeta... Yapıştığı için yapışmaz! Yakıştığı için yapışır ve onları birbirinden koparamazsınız! Tıpkı Muhsin Başkan‘da olduğu gibi... O ülkücü gönüllerin Muhsin Başkanıydı... Meselâ benden beş yaş gençti, O Ankarada Ülkü Ocakları Genel Başkanı, ben ise Samsunda genç bir öğretmen olarak…
    Yazan Perşembe, 24 Mart 2016 21:12 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de