Üye Girişi

Üye Girişi

BİZ AKP TARAFTARI OLSAYDIK...

10 Nis 2013

Tek başına 11 yıldır iktidar olan ve İMF‘ye borç kalmadı diye övünen AKP‘ye oy verdiğimizi için biz toplam dış borçların neden %500 arttığını sorma hakkına sahip olduğumuzu değil, herkesten önce bunu sormanın seçmeni olarak vazifemiz olduğunu düşünürdük!

Biz AKP‘ye oy vererek AKP‘yi tek başına iktidara getirenler olarak en önemli parti kurmaylarından biri ve daha sonra Reis-i Cumhur olacak şahsın internette AB hakkında bir zamanlar neler söylediği hala bulunmasına rağmen henüz yazılmamış ve AB ülkelerinin bile tamamı tarafından kabul edilmemiş bir AB Anayasası altına bir papanın heykelinin gölgesinde açık çek imzalar gibi imza atarak KAYITSIZ ŞARTSIZ EGEMENLİĞİN SAHİBİ OLAN MİLLETİN GELECEĞİNİ köle satar gibi nasıl ve kimlere sattığını görürdük.

Ve sonra aynı kişi İngiliz Kraliçe‘sinden Büyük Şövalye nişanını alınca kafamızı duvarlara vurur kahrolurduk!

Biz AKP‘yi seçmiş olsaydık mesela ne kadar sadece kendimizi dindar olarak görsekte Atatürk‘ü karalamadan önce bu topraklarda kimin sayesinde 90 yıldır ezan sesi duyulduğunu, Atatürk olmasa Ayasofya‘da tekrar çan çalacağını unutmamaya çalışırdık!

Diyelim ki biz AKP‘ye oy vermiş olsaydık, Davos‘ta Oscar ödülüne layik bir ,1 Minute‘ şov gösteren Başbakanın Hamas uğruna Çağlayan meydanlarında şov yapmaktan çekinmezken Güney Türkistan ve daha nice esaret altında zulme mazruz kalan Müslüman Türkleri ağzına almadığını ve neden İsrail Üstün Cesaret ödülüne layık görüldüğünü sorgular kendisini neden BOP eşbaşkanı ilan edip cesur ABD askelerinin sağlığına duacı olduğunu merak ederdik.

Biz AKP‘yi seçmiş olsaydık eğer, Başbakan şehide ,kelle‘ ve bebek kanı akıtmaktan bile geri kalmayacak kadar cani eşkiyaya ,sayın‘ dediğinde asla bir daha bir şehit yakınının suratına bakamayacağımızı anlardık!

Eğer biz 11 senedir tek başına iktidar olan partinin seçmeni olsaydık o caniyi bırakın asmayı hükümet tarafından her türlü rahatlık sunulduğunu hatta İmralı hapisanesinden salınması konuşulduğunu görerek, bizden önceki hükümetin iki numaralı koalisyon ortağına ''neden asmadınız?'' diye sitem ederek kendimizi küçük düşürmezdik!

Biz AKP seçmeni olsaydık ta kuruluşundan beri etrafına nerde bir kürtçü Türk düşmanı varsa danışman olarak toplayan Başbakanın kabinesinde ki devlet bakanı ,Analar Ağlamasın‘ diye zırlamaya başlayarak yavrusunun acısını ,Vatan Sağolsun‘ diyerek içine gömen şehit analarını PKK‘lı yılanlar doğuran kucaklara aynı kefene koyduğunda şehitlerimizin kemiklerinde ki sızıyı hissederdik!

Eğer biz AKP seçmeni olsaydık PKK‘lı itlerin Habur‘da davulla zurnayla karşılanmasına müsade edildiğini gördükten 1 sene sonra Kenan Evren‘i yargılayacağız sözüne kanıp referandumda ,evet‘ oyu kullanmazdık! Kendi ellerimizi kırar yine kullanmazdık!

Ama kendi ellerimizi kırmadığımız için ,evet‘ oyu kullanmış olsak bile, AKP seçmeni olarak bizden Kenan Evren‘i yargılamak için aldığı oylarla TSK‘ya düzmece bir dava açarak Türk Ordusu‘nun nasıl tuzağa düşürüldüğünü, nasıl adaletin bu kadar pervazsızca hükümetin fahişesi haline getirildiğini başımızı o kırmadığımız ellerimizin arasına alarak, kara kara düşünürdük!

Eğer biz AKP seçmeni olsaydık, bizim oylarımızla tek başına iktidar olan partinin Samsun‘da bir it yumruklandı diye öldürülen polisin meslek arakaşlarını nasıl PKK‘nın siyasi kolunu korumak için halkın üstüne yürüttüğünü görür kendimize söverdik!

AKP‘yi seçmiş olsaydık eğer, Türkiye Cumhuriyeti Devleti‘nin polisinin yemin etmemekte inat etmesine rağmen milletimizin meclisinde olabilen bir kahpe tarafından toklatlandığını ve aslında tokatı yiyen Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduğunu idrak ederdik!

Şayet biz AKP taraftarı olsaydık, İmralı‘da ki it ile resmi sıfatını kullanarak görüşme ve ‘müzakere‘ yaptığını öğrendiğimiz birinin yalan yere kendi şerefini bile bahis konusu yapmış olmasına rağmen hala nasıl bizim gözümüze bakabildiğini merak ederdik.

Eğer biz AKP taraftarı ve seçmeni olsaydık resmi kurumların tabelalarından T.C. harflerinin kaldırılmasından insanların neden rahatsız olduğunu değil, o harflerin neden kaldırılma ihtiyacı duyulduğunu sorgulardık!

Eğer biz AKP taraftarı olsaydık, Başbakan Türk Milliyetçiliği‘ni ayaklar altına alırken o beğenmediğimiz ‘dinsiz, laik, cumhuriyetçiler‘ ile ,Doğu Perinçek ve taraftarları‘ Şanlı Türk Bayrağı‘na sahip çıktığı için utancımızdan insan içine çıkamazdık!

Biz AKP'li olsaydık seçtiğimiz ve bizim oylarımızla 11 senedir tek başına iktidar olan partinin yukarıda bu saydıklarımız haricinde daha nice hemen aklımıza gelmeyen ama içinde zerre kadar milli şuur ve vicdan taşıyan kimse tarafından kabül edilemeyecek icraatlerin var olduğunun şuurunda olurduk.

Ama Yaradan'a şükürler olsun ki AKP taraftarı veya seçmeni değiliz!

Bunca ihaneti mantıksız, akılsız ve yobaz bir bir partizanlıkla savunmuyoruz!

SAYFA YÖNETİMİ

Not: Dünki ''AKP'nin 11. Yılında Türkiye'nin hali'' paylaşımımızı şikayet ederek kaldırılmasına sebep olan okuyucularımızda bu paylaşımımızda aynı hassasiyeti göstermezlerse hatırımız kalır!

(Kaynak: Facebook Ozan Arif Hayranları Sayfası)

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • NAMIYLA ANILAN YİĞİT, MUHSİN BAŞKAN!..
    Yazan
    Bir ata sözümüz vardır! “ Yiğit namıyla anılır..„ der. Aynen ata sözümüzde de belirtildiği gibi, bazı unvanlar bazı kişiliklere yapışır kalır adeta... Yapıştığı için yapışmaz! Yakıştığı için yapışır ve onları birbirinden koparamazsınız! Tıpkı Muhsin Başkan‘da olduğu gibi... O ülkücü gönüllerin Muhsin Başkanıydı... Meselâ benden beş yaş gençti, O Ankarada Ülkü Ocakları Genel Başkanı, ben ise Samsunda genç bir öğretmen olarak…
    Yazan Perşembe, 24 Mart 2016 21:12 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de