Üye Girişi

Üye Girişi

18 Mart Çanakkale Zaferi

17 Mar 2013

Çanakkale, dönemin en büyük küresel güçlerine karşı, bir karış toprak bile vermemek için, kanı ve canı ile vatan topraklarını mühürleyen Türk milletinin namusunun simgesidir.

Ayrıca; bu kutlu mücadelenin her türlü maddî imkânsızlıklara rağmen zaferle taçlandırılması; silahın millet; barutun inanç; topun cesaret karşısındaki iflasının ve çaresizliğinin ilanıdır.

Bu nedenlerle, Çanakkale, bizim için bir coğrafi bölgenin adından öte, her bir karış toprağına dağ gibi yiğitlerin uzandığı dünyanın en büyük şehitliğidir.

Vatan topraklarını korumak ve savunmak için, zor şartlar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz; devletimizin varlığının, milletimizin birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak ilelebet hatırlanacaktır.

Bedeli şehit kanıyla ödenmiş olan bu topraklar üzerinde, bugün de hesabı olan hain odaklar vardır. Bilinmelidir ki, her karış toprağını, kutsal kanlarıyla sulayarak, Anadolu’yu vatan yapan ve bize emanet eden kahramanların bugünkü torunları da yeri ve zamanı geldiğinde, kutsal görevden kaçınmayacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, asil kanlarını bu topraklara akıtarak Hakk’a yürüyen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Sayfa Yönetimi

(Kaynak: Facebook Ozan Arif Hayranları Sayfası)

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • NAMIYLA ANILAN YİĞİT, MUHSİN BAŞKAN!..
    Yazan
    Bir ata sözümüz vardır! “ Yiğit namıyla anılır..„ der. Aynen ata sözümüzde de belirtildiği gibi, bazı unvanlar bazı kişiliklere yapışır kalır adeta... Yapıştığı için yapışmaz! Yakıştığı için yapışır ve onları birbirinden koparamazsınız! Tıpkı Muhsin Başkan‘da olduğu gibi... O ülkücü gönüllerin Muhsin Başkanıydı... Meselâ benden beş yaş gençti, O Ankarada Ülkü Ocakları Genel Başkanı, ben ise Samsunda genç bir öğretmen olarak…
    Yazan Perşembe, 24 Mart 2016 21:12 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de