Üye Girişi

Üye Girişi

Hikmet TEKİN'İ ANIYORUZ

13 Ağu 2012

Buna rağmen taburcu olduktan sonra raporlu olmasına rağmen tekrar Bingöl'deki görevine başlamıştır. Kendisi defalarca koruma ve silah ruhsatı istemesine rağmen bu imkan devrin idarecileri tarafından kendisinden esirgenmiştir. Bir Ramazan günü Bingöl’ün Genç ilçesinde ikamet eden ablası Esma Hanım ve Ömer Bey’in evine iftar yemeğine gitmişlerdir.

13 Ağustos 1979 günü gece Bingöl’e dönerken Türk Milleti’ni Sovyetler birliğinin peyki haline getirmek isteyen Sovyet uşağı Marksist bölücülerin kahpece kurdukları pusuya düşürülmüş bu saldırıda annesi Hümriye Tekin, kardeşi İngilizce öğretmeni olan Ahmet Tekin ve Kendisi şehit edilmiştir. Saldırıda yeğenleri Selma, Mithat ve Niyazi yara olmadan kurtulabilmişlerdir.

13 Ağustos 1979 şerefli mazimizde unutamaycağımız acı bir gündür. Bu hain saldırı Bingöl’de duyulduğu an mevcut iktidarın idarecileri tarafından derhal sokağa çıkma yasağı ilan edilerek şehitlerimizin cenazeleri kaçırılmış ve gece yarısı Yenibaşlar köyünde toprağa verilmiştir. Bingöl Halkının ve dava arkadaşlarının 27 yaşında iken Bingöl’de Belediye Başkanlığını kazanarak gönlünde taht kuran bu büyük vatan evladına dava arkadaşlarının yapacağı son göreve dahi müsaade edilmemiştir.

Olayın akabinde Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş, içerisinde Ülkücü Hareketin Yüz Akı Şehit Gün Sazak Bey’in de bulunduğu bir heyetle beraber Bingöl’e gitmiş ve şehitleri Rahmet ve Dualarla Anmıştır.

Ruhu ŞAD Mekanı Cennet Olsun..

(Kaynak: Facebook Ozan Arif Hayranları Sayfası)
 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • NAMIYLA ANILAN YİĞİT, MUHSİN BAŞKAN!..
    Yazan
    Bir ata sözümüz vardır! “ Yiğit namıyla anılır..„ der. Aynen ata sözümüzde de belirtildiği gibi, bazı unvanlar bazı kişiliklere yapışır kalır adeta... Yapıştığı için yapışmaz! Yakıştığı için yapışır ve onları birbirinden koparamazsınız! Tıpkı Muhsin Başkan‘da olduğu gibi... O ülkücü gönüllerin Muhsin Başkanıydı... Meselâ benden beş yaş gençti, O Ankarada Ülkü Ocakları Genel Başkanı, ben ise Samsunda genç bir öğretmen olarak…
    Yazan Perşembe, 24 Mart 2016 21:12 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de