Üye Girişi

Üye Girişi

Güney Azerbaycan'da Deprem !

12 Ağu 2012
İran devlet televizyonu IRINN ve Fars Haber Ajansı’nın yaptığı ilk açıklamaya göre Güney Azerbaycan’da meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre 153 kişinin hayatını kaybettiği, 700 kişinin ise yaralandığı açıklandı. Yapılan açıklamada can kayıplarının ve yaralanmaların depremlerin merkez üsleri olan Eher, Verzegan ve Heris ilçelerinde meydana geldiği kaydedildi. Arama kurtarma çalışmalarının aralıksız devam ettiği bölgede içme suyu, ekmek ve battaniyeye ihtiyaç olduğu belirtildi.

Türk Kızılayı Genel Merkezi yaptığı yazılı basın açıklamasında İran’da meydana gelen depremde 6 köyün tamamen tahrip olduğunu belirterek, bazı köylerde ise büyük çaplı hasar olduğunu açıkladı. Ayrıca Türk Kızılayı’nın depremin ilk dakikasından itibaren alarm durumuna geçtiği belirtilirken, uluslararası yardım teklifinin de İran Kızılayı’na iletildiği kaydedildi.

Depremde hayatını kaybeden soydaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz..

(Kaynak: Facebook Ozan Arif Hayranları Sayfası)
 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • NAMIYLA ANILAN YİĞİT, MUHSİN BAŞKAN!..
    Yazan
    Bir ata sözümüz vardır! “ Yiğit namıyla anılır..„ der. Aynen ata sözümüzde de belirtildiği gibi, bazı unvanlar bazı kişiliklere yapışır kalır adeta... Yapıştığı için yapışmaz! Yakıştığı için yapışır ve onları birbirinden koparamazsınız! Tıpkı Muhsin Başkan‘da olduğu gibi... O ülkücü gönüllerin Muhsin Başkanıydı... Meselâ benden beş yaş gençti, O Ankarada Ülkü Ocakları Genel Başkanı, ben ise Samsunda genç bir öğretmen olarak…
    Yazan Perşembe, 24 Mart 2016 21:12 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de