Üye Girişi

Üye Girişi

Ülkücüler Erciyes’te geleneği yaşatacak

04 Ağu 2012

Merhum Alparslan Türkeş’in, “İlelebet yaşatılmalıdır. Gelecekte Altaylar’da, Tanrı Dağları’nda da yapılmalıdır” diyerek başlattığı ve 2008’de MHP Genel Merkezi’nin kararıyla son verilen Kayseri Erciyes Zafer Kurultayı 4 yıldır Türk milliyetçilerinin çabalarıyla yaşatılmaya çalışılıyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bir grup ülkücü, 5 Ağustos Pazar günü Erciyes’teki Tekir Yaylası’na çıkıp iftar yaparak kurultay geleneğini yaşatacak. İftara Ülkücü hareketin sembol ismi Ozan Arif ile Karadeniz’in sevilen sesi İsmail Türüt de katılacak. Erciyes’te düzenlenen iftarın öncülüğünü yapan Necip Dinçer, yeniden yüzbinlerin, milyonların toplanabileceği bir kurultay arzusunda olduklarını söyledi.

Başbuğ’un emaneti
Dinçer, “Bütün ülküdaşlarımızı ülkücü hareketin birlik ve beraberlik meşalesini alevlendireceğimiz 5 Ağustos 2012 akşamında Erciyes Tekir Yaylası’nda iftar sofrası ve istişare toplantısında buluşmaya devam ediyoruz” dedi.

Ramazan ayının Kurultay’ın düzenlendiği Ağustos ayının ilk haftasına gelmesi nedeniyle iftar düzenlendiğine dikkat çeken Ozan Arif, etkinlikle ilgili şu bilgiyi verdi: “Herkesin bildiği gibi Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in başlattığı Erciyes kurultayı gelenek haline gelmişti. Başbuğumuzun emaneti olan, Ülkücülerin tek yumruk olup dosta güven düşmana korku verdiği Erciyes Zafer Kurultayı ateşini söndürmemek için buluşuyoruz.

Bu kurultayın kaldırılmasının ardından onun emanetini canlandırma, yaşatma adına geçen yıl olduğu gibi yine bu zirvede bir araya geliyoruz. Böylelikle Erciyes kurultayının anlamı ve hatırasını da diri tutmuş olacağız. Bunun yanında, ilk yılki buluşmamızda kurultayın kaldırılmasından duyduğu üzüntü sonucu burada hayatını kaybeden Paşa Tanbay arkadaşımızı da dualarla anmış olacağız” şeklinde konuştu.


Haber Kaynak ; Yeniçağ Gazetesi
(Kaynak: Facebook Ozan Arif Hayranları Sayfası)

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • NAMIYLA ANILAN YİĞİT, MUHSİN BAŞKAN!..
    Yazan
    Bir ata sözümüz vardır! “ Yiğit namıyla anılır..„ der. Aynen ata sözümüzde de belirtildiği gibi, bazı unvanlar bazı kişiliklere yapışır kalır adeta... Yapıştığı için yapışmaz! Yakıştığı için yapışır ve onları birbirinden koparamazsınız! Tıpkı Muhsin Başkan‘da olduğu gibi... O ülkücü gönüllerin Muhsin Başkanıydı... Meselâ benden beş yaş gençti, O Ankarada Ülkü Ocakları Genel Başkanı, ben ise Samsunda genç bir öğretmen olarak…
    Yazan Perşembe, 24 Mart 2016 21:12 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de