Üye Girişi

Üye Girişi

Ülkücüler geleneği yaşatmak için Erciyes zirvesind

07 Ağu 2012

ozan-arif.ws

Ülkücüler, Erciyes Zafer Kurultayı’nı yeniden canlandırmak için Tekir Yaylası’nda buluşarak birlikte iftar açtı. Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 17’ncisini düzenledikten sonra bir yıl il bazında yapılan ve ardından tamamen sonlandırılan Erciyes Zafer Kurultayı, Tertip Komitesi tarafından 4 yıl aradan sonra Ülkücüleri “Başbuğ’un emanetine sahip çıkın” sloganıyla Erciyes Dağı’nda buluşturdu. Kurultay için Tekir Yaylası’na Kayseri ve çevre illerden gelerek çadır kuran yaklaşık bin 500 Ülkücüye, Ozan Arif seslendi. Tekir Yaylası’na gelerek parti propagandası ve seçim konuşması yapmadıklarını söyleyen Ozan Arif, sadece protest bir tavır sergilemek istediklerini belirtti.

Ozan Arif, düzenlenen organizasyonla Erciyes Zafer Kurultayı geleneğinin yeniden canlanacağına inandıklarını belirterek şöyle dedi: “Alpaslan Türkeş’in ölümünden sonra bizi idareye soyunanlar, Erciyes’te beceriksizliklerinden dolayı yuhalanacaklarını anladıkları için bu kurultayı bitirdiler. Ama onlar bitirmeye niyetlense de, biz yine de her yıl aynı dönemde buraya geldik.” Ozan Arif ile birlikte iftara katılan türkücü İsmail Türüt de Erciyes Tekir Yaylası’nın kıymetini bilmeyenlerin de kıymetini kaybettiğini söyledi. Ozan Arif’in kürsüden seslendirdiği şiirlerden sonra okunan ezanın ardından işadamı Necip Dinçer tarafından vatandaşlara etli bulgur pilavı dağıtıldı.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • SİYASET VE YALAKALIK!
    Yazan
    SİYASET VE YALAKALIK! 1985 veya 86’nın başlarıydı. Benim vatanıma gelemediğim yıllardı. Başbuğumuz 12 Eylül’cü Mahkemelerin verdiği keyfi kararlarla 4 sene 7 ay içerde tutulmuş sora hürriyetine kavuşarak, Almanya’ya gelmişti.
    Yazan Pazartesi, 10 Eylül 2018 09:43 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de