Üye Girişi

Üye Girişi

Tarih ve kültürümüzü gençlere aşımalıyız

22 Mar 2012

ozan-arif.wsDortmund Beyaz Saray II Salonu’nda düzenlenen “Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97’inci Yıldönümü, Kültür ve Ülkü şöleni” adlı etkinlik büyük ilgi gördü.

Lünen Ülkü Ocağı, Dortmund Beyaz Saray II Salonu’nda “Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97’inci Yıldönümü, Kültür ve Ülkü Şöleni” adlı geniş kapsamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikte sanatçılar Mehmet Ali Bilgiç ve Cuma Kayacık, çeşitli kahramanlık türküleri seslendirdiler. Ülkü Ocağı Başkanı Nazmi Işık’ın konuşmasından sonra sahne alan sanatçı Osman Öztunç ise, sazı ve sözüyle katılımcıları hem duygulandırdı hem de coşturdu. MHP eski Milletvekili Osman Sevimli de, yaptığı konuşmada, “Kendi tarihimizi ve kültürümüzü gençlerimize mutlaka aktarmalıyız” dedi ve etkinliği organize edenlere ayrı ayrı teşekkür etti. Gecede ünlü halk ozanı Ozan Arif’in sahneye çıkmasıyla heyecan doruk noktasına ulaştı. Katılımcılarla sohbet eden Ozan Arif, politika ve sosyal hayattaki yanlış uygulamaları da hiciv etti. Ünlü ozan, Anadolu’dan hikayeler ve fıkralarla hem güldürdü hem düşündürdü hem de ezgileriyle izleyicileri coşturdu.

 


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • SİYASET VE YALAKALIK!
    Yazan
    SİYASET VE YALAKALIK! 1985 veya 86’nın başlarıydı. Benim vatanıma gelemediğim yıllardı. Başbuğumuz 12 Eylül’cü Mahkemelerin verdiği keyfi kararlarla 4 sene 7 ay içerde tutulmuş sora hürriyetine kavuşarak, Almanya’ya gelmişti.
    Yazan Pazartesi, 10 Eylül 2018 09:43 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de