Üye Girişi

Üye Girişi

Türüt Ve Ozan Arif Hakkında Suç Duyurusu

18 Eyl 2007

İHD, Mazlum-Der ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı, ``Plan Yapmayın Plan`` isimli şarkıyı söyleyen İsmail Türüt ve şarkının söz yazarı Arif Şirin hakkında suç duyurusunda bulundu.

İHD Genel Başkanı Reyhan Yalçındağ, İsmail Türüt ile Ozan Arif ismiyle tanınan Arif Şirin hakkında ``halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama``, ``suç işlemeye tahrik``, ``suçu ve suçluyu övme``, ``adil yargılamayı etkileme`` suçlarından soruşturma başlatılması istemiyle suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Yalçındağ, ``son birkaç gündür Türkiye`de yaşayan insanların televizyon ekranlarından insanı hayrete düşüren kareler izlediğini`` ifade ederek, ``Hrant Dink cinayetinin azmettiricilerini öven şarkılar söyleniyor, aydınlara tehdit mesajları gönderiliyor`` dedi.

Bu tür olayların Türkiye`de yaşayan yurttaşların vicdanını yaraladığını söyleyen Yalçındağ, ``ultra milliyetçi`` şiddet dalgalarından kaygılı olduklarını ve bu tür olaylar karşısında acil soruşturma yürütülmezse, benzerlerinin tekrarlanacağını da savundu.

Mazlum-Der Yöneticisi Emrullah Beytar ise bu şarkıda İsmail Türüt ve Arif Şirin`in Hrant Dink cinayetini işleyenleri methettiklerini savunarak, Türüt ve Şirin hakkında dava açılması için yeterli delilin olduğunu öne sürdü.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM!
    Yazan
    BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM! Bugün dedi isem 31 Ağustos anlamayın! Hemen kısaca izah edeyim; Benim kimliğimde doğum tarihi olarak '10 Haziran 1949' yazılı. Babam doğduğumdan kim bilir kaç sene sonra nüfus kâğıdımı çıkartmaya gidince,Alucrada‘ki zamanın nüfus memuru kim ise böyle bir tarih yazmış.
    Yazan Çarşamba, 30 Ağustos 2017 23:37 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de