Üye Girişi

Üye Girişi

Türüt Ve Ozan Arif Hakkında Suç Duyurusu

18 Eyl 2007

İHD, Mazlum-Der ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı, ``Plan Yapmayın Plan`` isimli şarkıyı söyleyen İsmail Türüt ve şarkının söz yazarı Arif Şirin hakkında suç duyurusunda bulundu.

İHD Genel Başkanı Reyhan Yalçındağ, İsmail Türüt ile Ozan Arif ismiyle tanınan Arif Şirin hakkında ``halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama``, ``suç işlemeye tahrik``, ``suçu ve suçluyu övme``, ``adil yargılamayı etkileme`` suçlarından soruşturma başlatılması istemiyle suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Yalçındağ, ``son birkaç gündür Türkiye`de yaşayan insanların televizyon ekranlarından insanı hayrete düşüren kareler izlediğini`` ifade ederek, ``Hrant Dink cinayetinin azmettiricilerini öven şarkılar söyleniyor, aydınlara tehdit mesajları gönderiliyor`` dedi.

Bu tür olayların Türkiye`de yaşayan yurttaşların vicdanını yaraladığını söyleyen Yalçındağ, ``ultra milliyetçi`` şiddet dalgalarından kaygılı olduklarını ve bu tür olaylar karşısında acil soruşturma yürütülmezse, benzerlerinin tekrarlanacağını da savundu.

Mazlum-Der Yöneticisi Emrullah Beytar ise bu şarkıda İsmail Türüt ve Arif Şirin`in Hrant Dink cinayetini işleyenleri methettiklerini savunarak, Türüt ve Şirin hakkında dava açılması için yeterli delilin olduğunu öne sürdü.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • SİYASET VE YALAKALIK!
    Yazan
    SİYASET VE YALAKALIK! 1985 veya 86’nın başlarıydı. Benim vatanıma gelemediğim yıllardı. Başbuğumuz 12 Eylül’cü Mahkemelerin verdiği keyfi kararlarla 4 sene 7 ay içerde tutulmuş sora hürriyetine kavuşarak, Almanya’ya gelmişti.
    Yazan Pazartesi, 10 Eylül 2018 09:43 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de