Üye Girişi

Üye Girişi

Türkücü İsmail Türüt Ve Söz Yazarı Ozan Arif'in Yargılanması

05 Haz 2008

Karadenizli türkücü İsmail Türüt ve söz yazarı Ozan Arif olarak bilinen Arif Şirin`in, `Plan yapmayın plan` şarkısına Youtube`ta uyarlanan kliple ilgili yargılanmalarına devam edildi. Türüt ve Şirin, kliple ilgili hazırlanan bilirkişi rıaporuna ilişkin diyecek bir şeylerinin olmadığını söyledi.

İstanbul 16. Asliye Ceza Mahkemesi`ndeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar Arif Şirin ve İsmail Türüt katıldı. Mahkeme başkanı, hazırlanan kliple ilgili bilirkişi raporunun geldiğini belirtti.

Sanıklar Arif Şirin ve İsmail Türüt`ün avukatı Ömer Yeşilyurt, bilirkişi raporunun teknik bir rapor olduğunu belirterek, "Sanıklar sözlerden dolayı yargılanıyor. Raporun bizle ilgisi yoktur. Rapora diyeceğimiz yoktur" dedi. Söz alan Arif Şirin ve İsmail Türüt rapora karşı bir diyeceklerinin olmadığını ifade etti.

Mahkeme heyeti, bilirkişi raporunun cumhuriyet savcısı tarafından incelenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan avukat Ömer Yeşilyurt, "Bilirkişi raporu teknik alanda bir rapordur. Müvekkilleri ilgilendiren hiçbir yanı yok" diye konuştu.

Arif Şirin müsterih olduklarını ve burada bulunmalarının yüzlerini kızartacak bir sebepten olmadığını belirterek, "Bu vatanı sevmekle, bu vatana sevdalı olmanın bir bedeli var. Nasıl ki vatan yapılırken bir bedel ödendi, sadece vatan yapılırken değil severken de bir bedel ödemesi gerekiyor bazı yüreklerin, biz bu bedeli ödüyoruz" ifadelerini kullandı.

Şirin mahkemeden alınlarının akıyla çıkacaklarına inandıklarını söyleyerek, "Üzerimize gelen meslektaşlarınız oldu bazı gazeteler oldu. Bu yazdıklarıyla başbaşa kalacaklar inanıyoruz. O zaman o yazdıklarını bir bardağa koyarak 7 gün bekletir suyunu içerler inşallah, onlarla konuşacağız" ifadelerini kullandı.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

 • BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM!
  Yazan
  BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM! Bugün dedi isem 31 Ağustos anlamayın! Hemen kısaca izah edeyim; Benim kimliğimde doğum tarihi olarak '10 Haziran 1949' yazılı. Babam doğduğumdan kim bilir kaç sene sonra nüfus kâğıdımı çıkartmaya gidince,Alucrada‘ki zamanın nüfus memuru kim ise böyle bir tarih yazmış.
  Yazan Çarşamba, 30 Ağustos 2017 23:37 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de


 • #15temmuz Planlayan, imkan tanıyan, yanında
  #15temmuz Planlayan, imkan tanıyan, yanında olan, destek veren, göz yuman, nemalanan, çıkar sağlayan kim var ise hepsinin Allah belasını versin.…
 • SORU-YORUM!.. Size soruyorum size efendi!
  SORU-YORUM!.. Size soruyorum size efendi! Türkiye‘miz nerelere gidiyor? Tam bir yıldır suçlu Fetö‘dür dendi, Bak bedeli Türk Askeri ödüyor!... On…
 • UMUT
  Ülkücüye umutsuzluk yakışmaz, Umut birgün rahmet olup yağacak! Sabreyle Ülküdaş, sabreyleye biraz, Yarın güneş senin için doğacak.
  Devamını oku...