Üye Girişi

Üye Girişi

Yargıtay Kararı Ozan Arif`in Lehine

29 May 2008

ozan-arif.ws

AKP milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat’a hakaret ettiği gerekçesiyle Ozan Arif’i tazminat ödemeye mahkum eden mahkeme kararı Yargıtay tarafından bozuldu.

Ozan’a tazminata Yargıtay’dan fren

AKP milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat’a hakaret ettiği gerekçesiyle Ozan Arif’i tazminat ödemeye mahkum eden mahkeme kararı Yargıtay tarafından bozuldu. “Ak mı? Kara mı?” albümünde kendisine hakaret edildiğini öne süren AKP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Ozan Arif ve şirketine dava açmış ve 20 bin YTL tazminat talebinde bulunmuştu. Dengir Mir Mehmet Fırat’ın avukatları mahkemeye verdikleri dava dilekçesinde hakaret iddialarına delil olarak “Ak mı? Kara mı?” albümünde yer alan bir şiirde “müptezel” denilerek doğrudan Dengir Mir Mehmet Fırat’ın kişiliğinin hedef alındığını savunmuşlardı. Ankara 26. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen dava sonunda açıklayan Mahkeme Başkanı Ahmet Pınar, davanın kısmen kabul edildiği belirterek Ozan Arif’in, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fırat’a 7 bin 500 YTL manevi tazminat ödemesine karar verdi. Ancak Ozan Arif, avukatı Faruk Keskinkılıç vasıtasıyla davayı temyiz için Yargıtay’a götürdü. Ozan Arif’in temyiz talebini inceleyen Yargıtay, Ankara 26. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin tazminat kararını bozarak, yargılamanın yeniden yapılmasını istedi.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • NAMIYLA ANILAN YİĞİT, MUHSİN BAŞKAN!..
    Yazan
    Bir ata sözümüz vardır! “ Yiğit namıyla anılır..„ der. Aynen ata sözümüzde de belirtildiği gibi, bazı unvanlar bazı kişiliklere yapışır kalır adeta... Yapıştığı için yapışmaz! Yakıştığı için yapışır ve onları birbirinden koparamazsınız! Tıpkı Muhsin Başkan‘da olduğu gibi... O ülkücü gönüllerin Muhsin Başkanıydı... Meselâ benden beş yaş gençti, O Ankarada Ülkü Ocakları Genel Başkanı, ben ise Samsunda genç bir öğretmen olarak…
    Yazan Perşembe, 24 Mart 2016 21:12 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de