Üye Girişi

Üye Girişi

İnsan Hakları Derneği Suç Duyurusu Yaptı

18 Eyl 2007

İnsan Hakları Derneği, öldürülen Ermeni gazeteci Hrant Dink cinayeti ve cinayeti işleyen zanlıları övücü şarkı söylediğini iddia ettiği sanatçı İsmail Türüt hakkında Ankara Adliyesi`ne suç duyurusu yaptı. Dernek Başkanı Reyhan Yalçındağ, yaşanan gelişmeleri kaygıyla izlediklerini söyledi.

Sanatçı İsmail Türüt`ün, Ozan Arif olarak bilinen Arif Şirin`in Karadeniz bölgesiyle ilgili yazdığı şarkı sözlerine klip çektiği iddiası Türkiye`nin gündeminde. İnsan Hakları Derneği Başkanı Yalçındağ, sanatçı İsmail Türüt ve İstanbul`da öldürülen Agos Gazetesi sahibi Hrant Dink`in katil zanlısı ile azmettirici zanlılarını ve insan öldürme suçunu övücü içerikli olduğu iddia edilen `Plan Yapmayın Plan` adlı şarkı sözünün yazarı Ozan Arif hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı`na suç duyurusunda bulundu.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM!
    Yazan
    BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM! Bugün dedi isem 31 Ağustos anlamayın! Hemen kısaca izah edeyim; Benim kimliğimde doğum tarihi olarak '10 Haziran 1949' yazılı. Babam doğduğumdan kim bilir kaç sene sonra nüfus kâğıdımı çıkartmaya gidince,Alucrada‘ki zamanın nüfus memuru kim ise böyle bir tarih yazmış.
    Yazan Çarşamba, 30 Ağustos 2017 23:37 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de