Üye Girişi

Üye Girişi

İHD'den İsmail Türüt Ve Ozan Arif'e Suç Duyurusu

18 Eyl 2007

İnsan Hakları Derneği (İHD), Ozan Arif Şirin`in yazdığı ve İsmail Türüt`ün yorumladığı "Plan yapmayın plan" isimli türkü için Şirin ve Türüt hakkında, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama", "suç işlemeye tahrik", "suçu ve suçluyu övme", "adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs" suçlarını işlediklerini iddia ederek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı`na suç duyurusunda bulundu.

İHD İstanbul Şubesi adına Sultanahmet`de toplanan yaklaşık 30 kişilik bir grup, açıklamalarını dev Hrand Dink posterinin yanında yaptı. Grup adına açıklama yapan İHD avukatı Eren Keskin, Türüt`ün suç işlediğini, yapılan şarkının sözlerinin Hrant Dink cinayeti sanıklarını övücü nitelikte olduğunu öne sürdü. Keskin, türküyü yorumladığı için Türüt`ün ve yazarı Arif Şirin`in cezalandırılmalarını istedi. Grup, "Hepimiz Hrant Dink`iz" diye slogan atarak açıklamalarını sona erdirdi.

Grup hep beraber Sultanahmet parkından sessizce yürüyerek adliyeye girdi ve suç duyurusunda bulundu.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM!
    Yazan
    BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM! Bugün dedi isem 31 Ağustos anlamayın! Hemen kısaca izah edeyim; Benim kimliğimde doğum tarihi olarak '10 Haziran 1949' yazılı. Babam doğduğumdan kim bilir kaç sene sonra nüfus kâğıdımı çıkartmaya gidince,Alucrada‘ki zamanın nüfus memuru kim ise böyle bir tarih yazmış.
    Yazan Çarşamba, 30 Ağustos 2017 23:37 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de