Üye Girişi

Üye Girişi

İHD'den İsmail Türüt Ve Ozan Arif'e Suç Duyurusu

18 Eyl 2007

İnsan Hakları Derneği (İHD), Ozan Arif Şirin`in yazdığı ve İsmail Türüt`ün yorumladığı "Plan yapmayın plan" isimli türkü için Şirin ve Türüt hakkında, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama", "suç işlemeye tahrik", "suçu ve suçluyu övme", "adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs" suçlarını işlediklerini iddia ederek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı`na suç duyurusunda bulundu.

İHD İstanbul Şubesi adına Sultanahmet`de toplanan yaklaşık 30 kişilik bir grup, açıklamalarını dev Hrand Dink posterinin yanında yaptı. Grup adına açıklama yapan İHD avukatı Eren Keskin, Türüt`ün suç işlediğini, yapılan şarkının sözlerinin Hrant Dink cinayeti sanıklarını övücü nitelikte olduğunu öne sürdü. Keskin, türküyü yorumladığı için Türüt`ün ve yazarı Arif Şirin`in cezalandırılmalarını istedi. Grup, "Hepimiz Hrant Dink`iz" diye slogan atarak açıklamalarını sona erdirdi.

Grup hep beraber Sultanahmet parkından sessizce yürüyerek adliyeye girdi ve suç duyurusunda bulundu.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • SİYASET VE YALAKALIK!
    Yazan
    SİYASET VE YALAKALIK! 1985 veya 86’nın başlarıydı. Benim vatanıma gelemediğim yıllardı. Başbuğumuz 12 Eylül’cü Mahkemelerin verdiği keyfi kararlarla 4 sene 7 ay içerde tutulmuş sora hürriyetine kavuşarak, Almanya’ya gelmişti.
    Yazan Pazartesi, 10 Eylül 2018 09:43 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de