Üye Girişi

Üye Girişi

Ozan Arif Ve İsmail Türüt Hakkında Suç Duyurusu

18 Eyl 2007

İnsan Hakları Derneği (İhade), Mazlum-der ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı, Kamuoyunda Büyük Tepkiye Neden Olan Hrant Dink Suikastına Atıfta Bulunan Kliple İlgili Şarkıyı Seslendiren İsmail Türüt ve Şarkının Söz Yazarı Ozan Arif Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu.

Ankara Adliyesi önünde konuya ilişkin bir açıklama yapan İHADE Genel Başkanı Reyhan Yalçındağ, son birkaç gündür televizyon ekranlarında insanı hayrete düşüren kareler izlendiğini söyledi. Yalçındağ, "Hrant Dink cinayetini azmettirenleri öven şarkılar söyleniyor. Ardından da tehdit mesajları gönderiliyor. Bu tür olaylar karşısında acil soruşturma yürütülmezse benzerleri tekrarlanır" dedi.

Yalçındağ`ın ardından Mazlum-Der yöneticisi Emrullah Beytal da bir açıklama yaptı. Klipte, Hrant Dink cinayetini işleyenlerin methedildiklerini savunan Beytal, Türüt ve Ozan Arif hakkında dava açılması için yeterli delillerin olduğunu ileri sürü. Basın açıklamasının ardından üç derneğin hazırladığı ortak suç duyurusu dilekçesi savcılığa verildi.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • SİYASET VE YALAKALIK!
    Yazan
    SİYASET VE YALAKALIK! 1985 veya 86’nın başlarıydı. Benim vatanıma gelemediğim yıllardı. Başbuğumuz 12 Eylül’cü Mahkemelerin verdiği keyfi kararlarla 4 sene 7 ay içerde tutulmuş sora hürriyetine kavuşarak, Almanya’ya gelmişti.
    Yazan Pazartesi, 10 Eylül 2018 09:43 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de