Üye Girişi

Üye Girişi

İzmir Barosu Başkanı Erdemir'den Türüt'ün Şarkısı İle İlgili Söyledikleri Hakkında Açıklama

18 Eyl 2007

İzmir Barosu Başkanı Nevzat Erdemir, İsmail Türüt`ün "Plan Yapmayın Plan" Adlı Şarkısıyla İlgili Yaptığı Açıklamaların Basında Çarpıtıldığını Söyledi.

Erdemir, yaptığı yazılı açıklamada, haberi yapan muhabire telefonda demeç verdiğini belirterek, "Haberi yapan muhabire şarkıyı dinlediğimi, şarkıda Hrant Dink cinayeti ya da Rahip Santoro cinayetini olumlayan bir unsur görmediğimi, İsmail Türüt`ün ya da Ozan Arif`in şahsi düşüncelerini içerdiğini, demokratik kurallar içinde herkesin düşünce ve ifade özgürlüğüne sahip olduğunu, şiirin de bu çerçeve içinde değerlendirilmesi gerektiğini ifade ettim" ifadelerini kullandı. Erdemir, izledikten sonra şarkının klibini onaylamadığını belirtti. Konuyla ilgili objektif bir değerlendirme yaptığını ifade eden Erdemir, söylediklerinin bazı medya kuruluşlarınca çarpıtıldığını savundu.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM!
    Yazan
    BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM! Bugün dedi isem 31 Ağustos anlamayın! Hemen kısaca izah edeyim; Benim kimliğimde doğum tarihi olarak '10 Haziran 1949' yazılı. Babam doğduğumdan kim bilir kaç sene sonra nüfus kâğıdımı çıkartmaya gidince,Alucrada‘ki zamanın nüfus memuru kim ise böyle bir tarih yazmış.
    Yazan Çarşamba, 30 Ağustos 2017 23:37 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de