Üye Girişi

Üye Girişi

İzmir Barosu Başkanı Erdemir'den Türüt'ün Şarkısı İle İlgili Söyledikleri Hakkında Açıklama

18 Eyl 2007

İzmir Barosu Başkanı Nevzat Erdemir, İsmail Türüt`ün "Plan Yapmayın Plan" Adlı Şarkısıyla İlgili Yaptığı Açıklamaların Basında Çarpıtıldığını Söyledi.

Erdemir, yaptığı yazılı açıklamada, haberi yapan muhabire telefonda demeç verdiğini belirterek, "Haberi yapan muhabire şarkıyı dinlediğimi, şarkıda Hrant Dink cinayeti ya da Rahip Santoro cinayetini olumlayan bir unsur görmediğimi, İsmail Türüt`ün ya da Ozan Arif`in şahsi düşüncelerini içerdiğini, demokratik kurallar içinde herkesin düşünce ve ifade özgürlüğüne sahip olduğunu, şiirin de bu çerçeve içinde değerlendirilmesi gerektiğini ifade ettim" ifadelerini kullandı. Erdemir, izledikten sonra şarkının klibini onaylamadığını belirtti. Konuyla ilgili objektif bir değerlendirme yaptığını ifade eden Erdemir, söylediklerinin bazı medya kuruluşlarınca çarpıtıldığını savundu.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • NAMIYLA ANILAN YİĞİT, MUHSİN BAŞKAN!..
    Yazan
    Bir ata sözümüz vardır! “ Yiğit namıyla anılır..„ der. Aynen ata sözümüzde de belirtildiği gibi, bazı unvanlar bazı kişiliklere yapışır kalır adeta... Yapıştığı için yapışmaz! Yakıştığı için yapışır ve onları birbirinden koparamazsınız! Tıpkı Muhsin Başkan‘da olduğu gibi... O ülkücü gönüllerin Muhsin Başkanıydı... Meselâ benden beş yaş gençti, O Ankarada Ülkü Ocakları Genel Başkanı, ben ise Samsunda genç bir öğretmen olarak…
    Yazan Perşembe, 24 Mart 2016 21:12 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de