Üye Girişi

Üye Girişi

Türüt ve Arif Hakkında Soruşturma Başlatılması

17 Eyl 2007

ozan-arif.ws

Karadenizli şarkıcı İsmail Türüt`ün `Plan yapmayın plan` şarkısına Youtube`ta uyarlanan kliple ilgili söz yazarı Ozan Arif, yorumlayıcısı İsmail Türüt ve bu şarkıya klip hazırlayıp yayınlar hakkında, "suç ve suçluyu övmek", "halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek" ve söz konusu durumu "basın ve yayın yoluyla işlemek" suçlarından soruşturma başlatıldı.

Karadenizli şarkıcı İsmail Türüt`ün son albümündeki `Plan yapmayın plan` şarkısına Youtube`ta uyarlanan kliple ilgili İstanbul Savcılığı incelemelere başladı. İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi, tartışma konusu olan klibi engellerken, Arif ve Türüt`ün ifadelerinin alınmasına karar verildi. Söz yazarı Ozan Arif, yorumlayıcısı İsmail Türüt ve bu şarkıya klip hazırlayıp yayınlar hakkında, "suç ve suçluyu övmek", "halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek" ve söz konusu durumu "basın ve yayın yoluyla işlemek" suçlarından soruşturma başlatıldı. Söz konusu maddelerde tanımlanan suçların basın ve yayın yoluyla işlenmesi halinde verilecek cezanın yarı oranında artırılması bekleniyor.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM!
    Yazan
    BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM! Bugün dedi isem 31 Ağustos anlamayın! Hemen kısaca izah edeyim; Benim kimliğimde doğum tarihi olarak '10 Haziran 1949' yazılı. Babam doğduğumdan kim bilir kaç sene sonra nüfus kâğıdımı çıkartmaya gidince,Alucrada‘ki zamanın nüfus memuru kim ise böyle bir tarih yazmış.
    Yazan Çarşamba, 30 Ağustos 2017 23:37 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de