Üye Girişi

Üye Girişi

Türüt ve Arif Hakkında Soruşturma Başlatılması

17 Eyl 2007

ozan-arif.ws

Karadenizli şarkıcı İsmail Türüt`ün `Plan yapmayın plan` şarkısına Youtube`ta uyarlanan kliple ilgili söz yazarı Ozan Arif, yorumlayıcısı İsmail Türüt ve bu şarkıya klip hazırlayıp yayınlar hakkında, "suç ve suçluyu övmek", "halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek" ve söz konusu durumu "basın ve yayın yoluyla işlemek" suçlarından soruşturma başlatıldı.

Karadenizli şarkıcı İsmail Türüt`ün son albümündeki `Plan yapmayın plan` şarkısına Youtube`ta uyarlanan kliple ilgili İstanbul Savcılığı incelemelere başladı. İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi, tartışma konusu olan klibi engellerken, Arif ve Türüt`ün ifadelerinin alınmasına karar verildi. Söz yazarı Ozan Arif, yorumlayıcısı İsmail Türüt ve bu şarkıya klip hazırlayıp yayınlar hakkında, "suç ve suçluyu övmek", "halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek" ve söz konusu durumu "basın ve yayın yoluyla işlemek" suçlarından soruşturma başlatıldı. Söz konusu maddelerde tanımlanan suçların basın ve yayın yoluyla işlenmesi halinde verilecek cezanın yarı oranında artırılması bekleniyor.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • SİYASET VE YALAKALIK!
    Yazan
    SİYASET VE YALAKALIK! 1985 veya 86’nın başlarıydı. Benim vatanıma gelemediğim yıllardı. Başbuğumuz 12 Eylül’cü Mahkemelerin verdiği keyfi kararlarla 4 sene 7 ay içerde tutulmuş sora hürriyetine kavuşarak, Almanya’ya gelmişti.
    Yazan Pazartesi, 10 Eylül 2018 09:43 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de