Üye Girişi

Üye Girişi

Klip Görüntülerinde Samsun Çıktı

17 Eyl 2007

ozan-arif.ws

Dink Suikastinin Katil Zanlılarına Yazıldığı İddia Edilen Şarkının Klip Görüntülerinde Samsun Çıktı

Ermeni Gazeteci Hrant Duink suikastı zanlısı Ogün Samast ile azmettirici olduğu ileri sürülen Yasin Hayal için yapıldığı iddia edilen klip görüntülerinde, Samsun ve Çarşamba ilçesinin yer alması, gözleri yeniden Samsun`a çevirdi. Dünyaca ünlü video paylaşım sitesi `Youtube`de "Kuvaimilliyeciyiz" kod adıyla siteye verilen video klip, Samast ve Hayal için tasarlanmış görüntüsü veriyor.

Sözlerini Ozan Arif`in yazdığı, Karadenizli Türkücü İsmail Türüt`ün bestelediği `Plan yapmayın plan` isimli şarkıya çekilen klipte, Samsun`un gökyüzünden, Doğu Park Sahil Köprüsü`nden, tren istasyonundan, MHP Samsun İl Teşkilatı, Çarşamba İlçe Teşkilatı ve Gazi Belde Teşkilatı binalarının dışarıdan çekilmiş fotoğrafları yer alıyor. Üç hilal ve bozkurt gibi ülkücülüğü temsil eden simgelerin de gösterildiği video klipte ayrıca Karadeniz Bölgesi`ne özgü oyunlara, yiyeceklere ve özellikle de silahlara yer veriliyor.
Klipte, Dink`in katil zanlısı Ogün Samast`ın Samsun şehirlerarası otogarında yakalanıp emniyet müdürlüğüne götürülmesinin ardından bazı emniyet görevlilerinin Samast`ı Türk bayrağının önünde fotoğraflaması gibi bir sahne canlandırılıyor. Canlandırmayı yapan gencin klibin sahibi olduğu sanılıyor. Klibin ortalarında "O gün böyle desinler, bugün böyle ödesinler, fatihalar, yasinler, bitmez Karadeniz`de" sözlerinin söylendiği sırada Dink`in katil zanlısı Ogün Samast ile Yasin Hayal`in, sonlarında yer alan "Vatanı satsa bir kişi anında biter işi" sözlerinin ardından da "Dink ve Pamuk"un fotoğraflarının gelmesi dikkatlerden kaçmıyor.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • SİYASET VE YALAKALIK!
    Yazan
    SİYASET VE YALAKALIK! 1985 veya 86’nın başlarıydı. Benim vatanıma gelemediğim yıllardı. Başbuğumuz 12 Eylül’cü Mahkemelerin verdiği keyfi kararlarla 4 sene 7 ay içerde tutulmuş sora hürriyetine kavuşarak, Almanya’ya gelmişti.
    Yazan Pazartesi, 10 Eylül 2018 09:43 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de