Üye Girişi

Üye Girişi

İsmail Türüt Ve Eser Yazarı Ozan Arif Hakkında Soruşturma Başlatıldı

17 Eyl 2007

Karadenizli Şarkıcı İsmail Türüt`ün Son Albümündeki `Plan Yapmayın Plan` Şarkısına Youtube`ta Uyarlanan Kliple İlgili Ozan Arif ve İsmail Türüt Hakkında Soruşturma Başlatıldı. Türüt ve Arif`in İfadelerinin Alınacağı Öğrenildi.

Klipte `Vatan satsa bir kişi, anında biter işi` sözleriyle birlikte, öldürülen gazeteci Hrant Dink ve katil zanlılarının fotoğrafları yer alıyor. Klibin `youtube.com` sitesinde yayınlanması ile birlikte tepkiler de gecikmedi.

Klibi savunmuştu

Türüt yaptığı basın toplantısında tepkilere Sert Yanıt Vermiş Ve şunları söylemişti:

`Ben bilgisayardan anlamam. Dün ilk defa izledim ve gördüm ki türkümüzle hiç örtüşmüyor. Türküde bölücüleri kast ederek `Alayınız 5 kuruş etmez Karadeniz`de` diyoruz. Bu sözlerine üzerine Sayın Ahmet Necdet Sezer, Sayın Başbakan ve Sayın Arınç`ın görüntülerini koymuşlar. Bunlar çok ayıp şeyler. Bunlar mı bölücü? O zaman hepimiz bölücüyüz. Klip çok yanlış, hiç tasvip etmiyorum. Çok ileri gitmiş bu arkadaş. Onun klibe yansıttıklarını ben demek istemedim ki. Hrant Dink ile ne alakası var. Benim kimseye kastım yok`.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM!
    Yazan
    BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM! Bugün dedi isem 31 Ağustos anlamayın! Hemen kısaca izah edeyim; Benim kimliğimde doğum tarihi olarak '10 Haziran 1949' yazılı. Babam doğduğumdan kim bilir kaç sene sonra nüfus kâğıdımı çıkartmaya gidince,Alucrada‘ki zamanın nüfus memuru kim ise böyle bir tarih yazmış.
    Yazan Çarşamba, 30 Ağustos 2017 23:37 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de