Üye Girişi

Üye Girişi

AKP'li Fırat, Ozan Arif'ten Tazminat Kazandı

22 Mar 2007

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, `Ak mı Kara mı?` Albümünde Kendisine Hakaret Ettiği Gerekçesiyle Mahkemeye Verdiği Ozan Arif`ten Tazminat Kazandı.

Ankara 26. Asliye Hukuk Mahkemesi`nde görülen davanın bugünkü karar duruşmasına Fırat`ın avukatı Muammer Cemaloğlu ve Ozan Arif`in avukatı Faruk Keskinkılıç katıldı. Keskinkılıç davanın reddini isterken avukat Cemaloğlu davanın kabulünü talep etti. Kararını açıklayan Mahkeme Başkanı Ahmet Pınar, davanın kısmen kabul edildiği belirterek Ozan Arif`in, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fırat`a 7 bin 500 YTL manevi tazminat ödemesine karar verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fırat, Ozan Arif`in çıkardığı `Ak mı kara mı?` albümünde kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu gerekçesiyle 20 bin YTL`lik manevi tazminat davası açmıştı.


Kaynak sayfaya pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • NAMIYLA ANILAN YİĞİT, MUHSİN BAŞKAN!..
    Yazan
    Bir ata sözümüz vardır! “ Yiğit namıyla anılır..„ der. Aynen ata sözümüzde de belirtildiği gibi, bazı unvanlar bazı kişiliklere yapışır kalır adeta... Yapıştığı için yapışmaz! Yakıştığı için yapışır ve onları birbirinden koparamazsınız! Tıpkı Muhsin Başkan‘da olduğu gibi... O ülkücü gönüllerin Muhsin Başkanıydı... Meselâ benden beş yaş gençti, O Ankarada Ülkü Ocakları Genel Başkanı, ben ise Samsunda genç bir öğretmen olarak…
    Yazan Perşembe, 24 Mart 2016 21:12 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de