Üye Girişi

Üye Girişi

Dink Cinayetini Öven Klibe Savcılık Dava Açtı

04 Kas 2007

ozan-arif.ws

Türüt`ün Seslendirdiği, Dink`in Katillerine Övgüler Yağdıran ve Youtube`da Yayımlanan Kliple İlgili Türüt, Ozan Arif, Klibi Hazırlayan Hakan Öztekin ve Sitesinde Klibi Yayımlayan Hakkında Dava Açıldı.

Şarkıcı İsmail Türüt’ün seslendirdiği "Plan Yapmayın Plan" şarkısına uyarlanarak Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katillerine övgüler yağdıran ve Youtube’da yayımlanan kliple ilgili olarak Türüt ile birlikte söz yazarı Arif Şirin (Ozan Arif), klibi hazırlayan Hakan Öztekin ve sitesinde bu klibi yayımlayan Zeynel Abidin Mutlu hakkında dava açıldı.

Türüt, Şirin, Öztekin ve Mutlu’nun "suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçlarından 4.5 yıldan 7.5 yıla kadar hapisleri istendi. Şüpheliler, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacaklar.


Gazete sayfasına pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM!
    Yazan
    BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM! Bugün dedi isem 31 Ağustos anlamayın! Hemen kısaca izah edeyim; Benim kimliğimde doğum tarihi olarak '10 Haziran 1949' yazılı. Babam doğduğumdan kim bilir kaç sene sonra nüfus kâğıdımı çıkartmaya gidince,Alucrada‘ki zamanın nüfus memuru kim ise böyle bir tarih yazmış.
    Yazan Çarşamba, 30 Ağustos 2017 23:37 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de