Üye Girişi

Üye Girişi

Dink Cinayetini Öven Klibe Savcılık Dava Açtı

04 Kas 2007

ozan-arif.ws

Türüt`ün Seslendirdiği, Dink`in Katillerine Övgüler Yağdıran ve Youtube`da Yayımlanan Kliple İlgili Türüt, Ozan Arif, Klibi Hazırlayan Hakan Öztekin ve Sitesinde Klibi Yayımlayan Hakkında Dava Açıldı.

Şarkıcı İsmail Türüt’ün seslendirdiği "Plan Yapmayın Plan" şarkısına uyarlanarak Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katillerine övgüler yağdıran ve Youtube’da yayımlanan kliple ilgili olarak Türüt ile birlikte söz yazarı Arif Şirin (Ozan Arif), klibi hazırlayan Hakan Öztekin ve sitesinde bu klibi yayımlayan Zeynel Abidin Mutlu hakkında dava açıldı.

Türüt, Şirin, Öztekin ve Mutlu’nun "suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçlarından 4.5 yıldan 7.5 yıla kadar hapisleri istendi. Şüpheliler, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacaklar.


Gazete sayfasına pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • SİYASET VE YALAKALIK!
    Yazan
    SİYASET VE YALAKALIK! 1985 veya 86’nın başlarıydı. Benim vatanıma gelemediğim yıllardı. Başbuğumuz 12 Eylül’cü Mahkemelerin verdiği keyfi kararlarla 4 sene 7 ay içerde tutulmuş sora hürriyetine kavuşarak, Almanya’ya gelmişti.
    Yazan Pazartesi, 10 Eylül 2018 09:43 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de