Üye Girişi

Üye Girişi

Ozan Arif Hamburg`a Anadolu havası saçtı | Türkiye Gazetesi

23 Nis 2008

ozan-arif.ws

Ozan Arif, uzun bir aradan sonra Hamburglu sevenleriyle buluşarak hasret giderdi.

Wilhelmsburg’daki Saray Düğün Salonu’nda gerçekleşen ve Ozan Arif’in kendi organizasyonu olan konser, Hamburg’da yaşayan gurbetçilerimizin sıla aşkını dindirdi.

Halk arasında Ozan Arif olarak tanınan Arif Şirin, Hamburglu Türklere unutulmaz bir gece yaşattı. Wilhelmsburg’daki Saray Düğün Salonu’nda gerçekleşen ve Ozan Arif’in kendi organizesi olan konser, Hamburg’da yaşayan gurbetçilerimizin sıla aşkını dindirdi. Salonun önünde program boyunca polisler nöbet tuttu. Ozan Arif’in yanı sıra programa katılan Can Ercan, Mehmet Ali Bilgin ve Cuma Kayacık, geceye hem sanatsal yönlerinden hem de Hamburg Ülkü Ocağı için düzenlenen bağış kampanyasının sunuculuğunu yaparak renk kattılar.

Jüri üyelerinin Hamburg Ülkü Ocağı eski bölge başkanı Mehmet Emin Kaya, Delmenhorst Ülkü Ocağı başkanı Özden Çelik ve Irak Türkmenleri Birliği Başkanı Remzi Jasmir’in olduğ u bağış kampanyasının sonunda, jürinin belirlediği üç yardımsevere bir Kur’an-ı Kerim, bir Ozan Arif imzalı bağlama ve Türk bayrağı hediye edildi. Kendine has kıyafeti ile sahneye çıkan halk ozanımız, türkü ve şiirleriyle Hamburgluları bazen coşturup bazen de düşündürdü. Hamburg Ülkü Ocağının sorunlarının çözülmesini umut eden sanatçı, konseriyle Hamburglu ülkücülere katkı da bulundu. Türküleriyle olduğu kadar söylemleriyle de alkış toplayan Ozan Arif, Almanya’nın uyum politikasına da değinerek, ailelerin asimile olmaya karşı dikkatli durmalarını ve gençlerin Türk kimliklerine sahip çıkmalarını istedi.


Gazete sayfasına pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

 • BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM!
  Yazan
  BU GÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM! Bugün dedi isem 31 Ağustos anlamayın! Hemen kısaca izah edeyim; Benim kimliğimde doğum tarihi olarak '10 Haziran 1949' yazılı. Babam doğduğumdan kim bilir kaç sene sonra nüfus kâğıdımı çıkartmaya gidince,Alucrada‘ki zamanın nüfus memuru kim ise böyle bir tarih yazmış.
  Yazan Çarşamba, 30 Ağustos 2017 23:37 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de


 • #15temmuz Planlayan, imkan tanıyan, yanında
  #15temmuz Planlayan, imkan tanıyan, yanında olan, destek veren, göz yuman, nemalanan, çıkar sağlayan kim var ise hepsinin Allah belasını versin.…
 • SORU-YORUM!.. Size soruyorum size efendi!
  SORU-YORUM!.. Size soruyorum size efendi! Türkiye‘miz nerelere gidiyor? Tam bir yıldır suçlu Fetö‘dür dendi, Bak bedeli Türk Askeri ödüyor!... On…
 • UMUT
  Ülkücüye umutsuzluk yakışmaz, Umut birgün rahmet olup yağacak! Sabreyle Ülküdaş, sabreyleye biraz, Yarın güneş senin için doğacak.
  Devamını oku...