Üye Girişi

Üye Girişi

Ozan Arif Anadolu`da | Türkiye Gazetesi

14 Ağu 2004

ozan-arif.ws

Anadolu özlemi bitiyor 1997`den beri Türkiye`de konser veremeyen Ozan Arif`in konser dizisi ABD ve Avustralya`da sürecek.

Afyon`da Ozan Arif rüzgarı

"GÖNÜL Birliği" konser dizisinin Manavgat ayağında 15 bin kişiye konser veren Ozan Arif, "Anadolu`nun sıra dışı ilçesi" diye nitelediği Sandıkiı`da hayranlarıyla buluşacak. Konsere 20 bin kişinin katılması bekleniyor.

OZAN ARİF ANADOLU`DA

"Gönül Birliği" felsefesiyle Sazını Anadolu` da konuşturan Ozan Arif, yaklaşık 15 bin kişiye hitap ettiği Manavgat konserinden sonra bu akşam Afyonlularl`a buluşacak.

ozan-arif.ws
AVRUPA`DA bir dizi konser veren Ozan Arif, "Anadolu`nun sıra dışı ilçesi" olarak nitelendirdiği Afyon Sandıklı`da hayranlarıyla buluşacak olmanın sevincini ve heyecanını yaşıyor. Konserin organizasyon komitesinde yer alan Fransa-Türk Federasyonu Eski Genel Başkanı Mevlüt Özdemir, bu akşam yapılacak halk konserinde yoğun bir ilgi beklediklerini, en az 20 bin türküseverin bu konserde bir araya geleceğini ifade etti. Geçen Haziran ayında Ozan Arifin İsmail Türüt ve Esat Kabaklı ile Hollanda`daki Türkleri nağmeleriyle coşturduğunu söyle­yen Özdemir, önümüzdeki aylarda ABD ve Avustralya` da konser organi­ze edeceklerini ifade etti.

Ozan Arif, 1997 yılından bu yana Türkiye`de konser verememenin üzüntüsü içinde olduğunu belirtti. Aşık geleneğinin günümüzdeki temsilcisi Ozan Arif, bu akşamki konsere yoğun programı nedeniyle İsmail Türüt`ün katılamayacağını söyledi. Ozan Arif, Sandıklı Pazaryeri`nde bu akşam saat 18.00`de başlayacak konseri için "Sahneye 25 kişi çıkıp türkü dostlarıyla 90 dakika boyunca coşacağız" dedi.


Gazete sayfasına pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2019 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • NAMIYLA ANILAN YİĞİT, MUHSİN BAŞKAN!..
    Yazan
    Bir ata sözümüz vardır! “ Yiğit namıyla anılır..„ der. Aynen ata sözümüzde de belirtildiği gibi, bazı unvanlar bazı kişiliklere yapışır kalır adeta... Yapıştığı için yapışmaz! Yakıştığı için yapışır ve onları birbirinden koparamazsınız! Tıpkı Muhsin Başkan‘da olduğu gibi... O ülkücü gönüllerin Muhsin Başkanıydı... Meselâ benden beş yaş gençti, O Ankarada Ülkü Ocakları Genel Başkanı, ben ise Samsunda genç bir öğretmen olarak…
    Yazan Perşembe, 24 Mart 2016 21:12 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de