Üye Girişi

Üye Girişi

Ozan Arif Hasret Giderdi | Türkiye Gazetesi

28 Ara 2007
ozan-arif.wsAsrın Dedekorkutu Ozan Arif verdiği konserde şiirlerinin yanısıra sevilen Türküleri seslendirdi (solda).

Uzun yıllar sonra Avrupa`da sahneye çıkan asrın Dede Korkuru Ozan Arif, Berlin`de düzenlenen ve büyük sevinç ve heyecanın yaşandığı şölende, sevenleriyle hasret giderirken söylediği türküler ve şiirlerle hem coştu hem coşturdu..

 

BERLİN - Ünlü halk ozanı Arif Şirin (Ozan Arif), 12 yıl gibi uzun zaman sonra gönüldaşlarıyla bir araya geldi. Almanya`nın Dortmund şehrinden sonra Berlin`e gelen ve Berlin Mehter Takımının "Vatan Atesi Kültür ve Ülkü Şöleni" adı altında teniplediği progranıda sevenleriyle buluşan Ozan Arif, hasretini, sevinç ve hüzünlerini ozan diliyle anlatırken. zaman zaman duygulu anlar yaşandı. Şölende ayrıca sevilen Türk halk müziği sanatçısı Esat Kabaklı, Türk halk müı-iği sanatçıl arı Can Ercan, Cuma Kayacık ve Türk sanat müziği sanatçısı Mehmet Ali Bilgiç sahne aldı. Büyük bir coşkunun hakim olduğu şölende, "Türk-Kürt kardeştir PKK kalleştir. Hepimiz Mehmet`iz hepimiz askeriz, Şehitler ölmez vatan bölünmez, Gönüllü askeriz silah isteriz. Bayrağa uzanan eller kırılsın" şeklinde sloganlar atıldı.

 

 

Sevilen Türk Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı, Türkü ziyafeti verdi.

 

"Şimdi birlik zamanı"

Berlin Mehter Takımının tertiplediği "Vatan Ateşi Kültür ve Ulkü Şöleni" adlı programda bir konuşma yapan asrımızın "Dede Korkut`u Ozan Arif. "Beni gönüldaşlarımla gönüllerin birleşmesi ne sebep olan başta Berlin Mehter Takımı olmak üzere tüm gönüldaşlara teşekkür ediyorum" dedi. Türk dünyasının dilde. gönülde, dinde birliğin önemine de dikkat çeken Ozan Ari f, "Gönüldaşı arım 12 yıl önce siz böyle değildiniz, sizi bu hale kim getirdi. Türk milleti büyük bir imtihandan geçiyor. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. EI ele, gönül gönüle olalım. kenetlenelim" şeklinde konuştu. Türk Halk Müziği`nin önemli isimlerinden Esat Kabaklı ise yaptığı konuşmada, "Sizler Avrupa`da Türk kültürünün örf ve adetlerinin en güzel temsilcilerisiniz. Bu hasletlerimizi en güzel şekilde koruyalım" dedi.


Programı tertipleyen Berlin Meher Takımı da yaptıkları gösteriyle gönülleri heycanlandırdı.
Salonu dolduran Türk gençleri attıkları sloganlarla kanlı terrör örgütünü protesto etti.

"Kardeşçe yaşayacak"

Şölende misafir konuşmacı olarak söz alan Irak Türkmen Cephesi Berlin Temsilciliği Başkanı Ganim Osman, Irak ve Irak Türkmenleri hakkında bilgiler verdi. Irak`ta bir insanlık dramının yaşandığı na işaret eden Başkan Osman, ABD`nin sözde teröre karşı, huzur ve demokrasi için lrak`ı işgal ettiğini, ancak teröre destek verdiğini açıkladı. "Türkmenleri n yaşadığı şehirlerde terörist arayan işgal kuvvetleri, Irak`ın kuzeyinde yuvalanan terörist örgüt PKK`ya kılını kıpırdatmıyor, aksine bu teröristleri düne kadar Türkiye`ye karşı kullanıyordu" diyen Başkan Osman, "Türk Silahlı Kuvvetleri yerinde bir müdahalede bulundu. Bu müdahale Irak`ın kU7.eyinde oynanan oyunu şimdilik engellemiştiLTürkmenler her zaman Irak`ın toprak bütünlüğünden, birlik beraberliğinden, kardeşçe yaşamaktan yanadır" şeklinde konuştu.

 


Gazete sayfasına pdf olarak bak

 
ozan-arif.ws | ozan-arif.net | ozan-arif.org | arif.info | © 2018 Tüm Hakları Saklıdır

Arif'çe

  • NAMIYLA ANILAN YİĞİT, MUHSİN BAŞKAN!..
    Yazan
    Bir ata sözümüz vardır! “ Yiğit namıyla anılır..„ der. Aynen ata sözümüzde de belirtildiği gibi, bazı unvanlar bazı kişiliklere yapışır kalır adeta... Yapıştığı için yapışmaz! Yakıştığı için yapışır ve onları birbirinden koparamazsınız! Tıpkı Muhsin Başkan‘da olduğu gibi... O ülkücü gönüllerin Muhsin Başkanıydı... Meselâ benden beş yaş gençti, O Ankarada Ülkü Ocakları Genel Başkanı, ben ise Samsunda genç bir öğretmen olarak…
    Yazan Perşembe, 24 Mart 2016 21:12 Devamını oku...
Arif'çe

 


"Bir Devrin Destanı" isimli
şiirkitabının 3. baskısını
TÜRK KİTAP EVİ'nden temin edebilirsiniz.Münchener Str. 13 | 60329 Frankfurt am Main
+49 69 250506

www.turkkitap.de